Pozor, sůl! aneb jiný pohled na bílé zlato...

Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 

Každý den možná sáhneme po soli. Občas si dáme chipsy. Občas ochutnáme něco mooooc slaného. Takový rokfór třeba, syreček nebo kus uzeného – kdo by odolal. Jenže sůl není zrovna nic zdravého, ve skutečnosti je to prvek, který ve svém jídelníčku nejenže nepotřebujeme, ale on tam působí jako rafinovaný jed. Parádně poskládaná, vyzdrojovaná kniha, která tak logickým způsobem vysvětluje působení soli na lidský organismus. Rozkládá nám tělo, psychiku a hlavně vás přesvědčí o tom, že vlastně moc málo víme o fungování lidského těla, přírody a jak zoufale málo přemýšlíme o tom, co vlastně jíme.
Sůl je nepřirozenou součástí lidské potravy a v podstatě ani nikdy naše tělo nebude její konzumaci přirozeně přizpůsobeno. Jsme na ní prostě jenom závislí.

 

„Principem odbourání závislosti na soli jako stimulantu a dosažení takového stavu smyslového vnímání pokrmů, při kterém sůl nebude kritériem hodnocení, jestli je pokrm chutný nebo ne. Osobně mám velkou míru pochybností o tom, že člověk vždy přijímá slanou chuť jako příjemnou, protože už po dvou letech absence soli v pokrmech jsem vnímal náhodně podstrčenou chuť soli jako poměrně intenzivní nepříjemnost.“ Říká v knize Miroslav Légl, jeden ze tří autorů této knihy, který na toto téma už dvě publikace napsal a doplnil o několik stovek receptů, které jsou neslané. Dokázal, že sůl lze nahradit jinými chutěmi, že si lze chuťové pohárky opět vytříbit k jemnosti a fascinace přirozenými chutěmi je jedním z nejúžasnějších gastronomických zážitků!

 

Takže se dá říci, že kniha ukazuje PRINCIP fungování soli v lidském těle, ZÁVISLOST nejen naši psychickou, ale také fakt, že sůl je strašně bezva kšeft v potravinářském průmyslu a není v zájmu ekonomiky nějak množství soli v potravinách snižovat, ale také CESTY, jak z toho ven, jak co nejvíce snížit svůj příjem soli. Okrajově, nikoliv však nevýznamně se také autoři dotýkají kvalitou potravin obecně, například kontaminací těžkými kovy v ovoci, zelenině, mase, zmiňují souvislosti i s moukou nebo cukrem, dalšími „bílými jedy“. Je to doba epidemie soli, epidemie nemocí, za kterými sůl významnou měrou stojí.

Ale aby kniha nebyla jen o hanění tohoto bílého zlata. Ano, sůl je jako zlato. Je krásná, cenná, ale nemůžeme ji jíst na kila – stejně jako zlato. Sůl má také výtečné léčebné účinky na lidský organismus, různé solné koupele, výplachy krku a nosu při nachlazení, vliv na kůži, léčivý je i vzduch prosycený solnými výpary -  jenom ji musíme používat správně a na správných místech. Sůl je totiž minerál, který v přebytečném množství intoxikuje organismus.

Strhující kniha.

Obrovské množství informací.

Velké množství cest k nápravě.

To je kniha Pozor, sůl!, která by určitě neměla chybět v knihovničce nikomu, kdo se zajímá o zdravý životní styl.

O autorech

MUDr. Josef Jonáš a Jiří Kuchař společně napsali knihy Zdraví v ohrožení – Hořká pravda o sladkém cukru a její volné pokračování Tak chutná štěstí, bestsellery Svět přírodních antibiotik, Zdravé střevo a Tvoje strava je tvůj osud. Miroslav Légl je autorem průkopnických knih Vaříme bez soli a Mezinárodní kuchyně bez soli a jiné chemie. S jejich články a příspěvky se můžete pravidelně setkávat v měsíčníků Regenerace.

Vydalo nakladatelství Eminent, 2016, www.eminent.cz

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Partner magazínu:

Vyhledávání

Přihlášení

125px reklama

Vzkazník

apofaxa
http://juul01juul.diowebhost.com Southbound inkling shouting brainpower premedit...

150px reklama

120x240px vpravo

120x600px reklama

© 2011 VirtualDreams.cz