Podsvětí - Artefakt - Kristina Hlaváčková

Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 

„Podsvětí – Artefakt“ je akční fantasy z pera české spisovatelky Kristiny Hlaváčkové.
Hlavní hrdinka působí na první pohled jako uťápnutá šedá myška, ale okolnosti ji donutí, aby v sobě objevila netušené schopnosti. Sam bude čelit nepřátelům ze světa lidí i Podsvětí.
Její příběh vás vtáhne do děje a vy jí budete držet palce, aby přežila.
Kristina Hlaváčková (1979) není ve světě literatury žádným nováčkem. Debutovala před dvěma lety knihou „Čarodějka“ z fantasy série „Dračí oči“.
Novinku vydává Grada Publishing a vše nasvědčuje tomu, že jde o první díl zamýšlené série.

 

Hlavní hrdinkou románu je šestadvacetiletá Sam, která na první pohled vypadá jako naprosto obyčejná dívka. Je drobná, nenápadná a v davu ji snadno přehlédnete. My se s ní poprvé setkáme ve chvíli, kdy v Praze narazí na svého bývalého snoubence, o kterém si myslela, že je sedm let mrtvý.

Snoubenec prchá zalidněným městem před bandou zabijáků a Sam se připlete do přestřelky, při které je ošklivě zraněná. Umírající snoubenec jí vtiskne do dlaně tajemný předmět a požádá ji, aby ho předala jistému člověku. Poraněná dívka skončí v nemocnici a během dalších hodin se začnou projevovat její nadpřirozené schopnosti. V „Podsvětí – Artefaktu“ se prolíná náš svět se světem nadpřirozených bytostí a Sam se pomalu dozvídá, co je vlastně zač a co všechno dokáže.

Dívčin bratr policista se pouští do pátrání po pachatelích a Samanty se ujímá její záhadný strýc. Vlastní příběh začíná tehdy, když dívka objeví vstup do Podsvětí. Podsvětí se nachází pod Prahou a slouží jako útočiště pro všechny možné potvory, které znáte z pohádek, mýtů a hororů. Hlaváčková využila známé motivy a předělala si je po svém, což ve výsledku působí inteligentně a zábavně.
Všechna dobrodružství sledujeme z pohledu Samanty, ačkoliv autorka od začátku až do konce používá pouze er – formu.

Samanta je vtipná, správně přidrzlá a za její slovník by se nemusela stydět leckterá puberťačka. Repliky jsou ostré, jízlivé a vám nebude dělat problém se s ní ztotožnit. Hlaváčkové sedí popisy a její líčení toho, jak to vypadá a chodí, v Podsvětí, je naprosto úchvatné. Hlavní dějová linka se týká pátrání po takzvaném artefaktu, který oplývá nebývalou silou. Některé věci je možné předvídat, ale i tak na vás čeká řada překvapení.

Pokud máte rádi fantasy nebo vám sedí hrdinky s proříznutou pusou a ostrými lokty, pak budete s touto knihou naprosto spokojení.

Veronika Černucká

https://www.facebook.com/VeronikaCernucka

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Partner magazínu:

Vyhledávání

Přihlášení

125px reklama

Vzkazník

apofaxa
http://juul01juul.diowebhost.com Southbound inkling shouting brainpower premedit...

150px reklama

120x240px vpravo

120x600px reklama

© 2011 VirtualDreams.cz