Brendon Burchard: Náboj

Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 

Život dle autora probíhá na jednoduchém principu. K aktivnímu životu potřebujeme neustále nějaký motor, vnitřní náboj, na který chemicky reaguje náš mozek.
Kniha vychází z jednoduché neurologie. Náš mozek zakrní a člověk se propadne do nežití, přežívání a deprese, pokud nemá něco, co ho žene vpřed.  Kolik lidových moudrostí je na něčem takovém založeno? Mnoho!
A Brendon Burchard tu vlastně nepředstavuje žádnou převratnou teorii, ale naopak něco tak známého, že vám to doslova vleze pod kůži. Tak přirozené to je.
A pak přichází různé životní situace, třeba tu, kterou autor jako terapeut řešil s klientkou. Najednou si začnete být v životě nejistí!

„Nejste si jistá sama sebou právě proto, že už nejste sama sebou. Netlačíte sama sebe do toho, abyste se učila nové věci, a to je ten problém. Pokud čekáte na někoho, kdo vás bude pohánět a říkat vám, že jste dostatečně kompetentní na to, abyste znovu zkusila něco se naučit a riskovat, tak teď mě poslouchejte. Nemyslím si, že jste ztratila šmrnc; jen si myslím, že jste ho trochu pustila, protože jste se nechala trochu zastrašit a trochu jste zpohodlněla.  Začala jste se svého úspěchu bát a pustila jste se odvahy, díky které jste se učila a cítila plná života. Ale předtím jste překonala sama sebe, je to tak?“

No a nyní máme dvě možnosti. Buď začneme hledat výmluvy, proč už nechcete žít něco nového, nebo se do toho s vervou pustit a překonat únavu. Tady se překonávání únavy velice hodí a přinese novou nálož energie a také životních šancí. Autor výborně vystihuje bolavá místa. Ve výsledku se tu pak dozvíte i takové věcí, že podivný stav našeho světa je snad i proto, že kompetentní osoby zodpovědné za globální vývoj toho prostě mají dost, jsou líní, zpohodlnělí nebo se prostě jen bojí udělat krok kupředu. Zajímavý hypotéza, co říkáte? O povrchní komunikaci dnešní doby ani nemluvě.

To, co autor píše vás překvapí a zaujme…

Píše se v anotaci. Ano, to bych řekla, že je přesně to, co se stane čtenáři jakéhokoliv ražení. Skeptikovi i duchovněji naladěnému člověku. A v neposlední řadě se onen šok či překvapení bude lišit podle toho, jestli ve svém životě potřebujete jenom poladit drobnosti a býti jen jaksi „preventivní“, nebo jestli jste adepty na nějaké ty rázné a bolestivé, leč nezbytné řezy.

Deset oblastí, které zahrnují naše vnímání světa, naše schopnosti analyzovat svět, práci a vztahy kolem sebe potom díky otázkám a podnětném textu, doslova probudíte. Uvědomíte si jejich pouhou existenci, což je samo o sobě nesmírně cenné. Svým způsobem je to až podmanivé, protože budete napřímo vystaveni animální lidské touze po dokonalosti, či spíše po vyrovnání. Po rovnováze. A způsoby, analytické otázky a tipy pro nalezení energie pro vyrovnání – to je právě tato kniha.

Za mne je to jedna z těch lepších a především PRAKTICKÝCH na trhu. Směle po ní sáhněte, protože taková analýza a dobití baterek s v životě často hodí víc než co jiného.

O autorovi:

Brendon Burchard je zakladatel Experts Academy a autor bestselleru Zlatá vstupenka. Díky své životní filozofii, kterou předává, se stal jedním z nejlepších motivačních a marketingových trenérů a jeho knihy, videa, on-line kurzy a vystoupení každý měsíc inspirují téměř dva miliony lidí po celém světě. Brendon Burchard měl to štěstí, že dostal svoji „zlatou vstupenku“ – druhou šanci na život – poté, co přežil vážnou autonehodu. Svůj život zasvětil tomu, že pomáhá druhým znovu objevit životní náboj a jejich jedinečné životní poslání. Jako jeden z nejžádanějších trenérů současnosti vystupoval spolu s Jeho Svatostí dalajlámou, Deepakem Choprou, Marianne Williamsonovou, Davidem Bachem, Brianem Tracym, Debbie Fordovou a dalšími.

Mezi jeho klienty patří lidé náležející ke špičce korporátního světa i světa celebrit a jeho semináře  navštěvují manažeři a podnikatelé z více než padesáti zemí. www.brendonburchard.com

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Partner magazínu:

Vyhledávání

Přihlášení

125px reklama

Vzkazník

apofaxa
http://juul01juul.diowebhost.com Southbound inkling shouting brainpower premedit...

150px reklama

120x240px vpravo

120x600px reklama

© 2011 VirtualDreams.cz