Beletrie

Vůně života - Táňa Keleová-Vasilková

Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

Nový román "Vůně života" úspěšné slovenské spisovatelky Táni Keleové-Vasilkové vychází v nakladatelství NOXI 13. 10. 2016.
Vůně v našich životech jsou proměnlivé jako dny střídající se s nocemi. Zároveň ale mají v sobě něco krásně neměnného.
Vůni domova …  a lásky.
Toužíme po ní všichni, po jistotě, která nás zahřívá a skýtá pocit bezpečí. Dovoluje nám dýchat a plnit si sny, menší či větší životní plány. Magda a Lenka, hrdinky příběhu, nejsou výjimkou, stejně jako miliony jiných žen na celém světě touží po jistotě a lásce. Jinak je to s Alicí, která sní o práci v zahraničí, o svobodě, a manžela ani dítě ke štěstí nepotřebuje.
Ale možná je všechno úplně jinak...

Zeď vzpomínek - Anthony Doerr

Kniha "Zeď vzpomínek" bývá považována za vrchol dosavadní tvorby Anthonyho Doerra. Úvodní příběh získal ocenění National Magazine Award v kategorii krásné literatury, druhá povídka byla označena za „mistrovské dílo vynikajícího pozorovatele a ukázku intuitivního smyslu pro poetiku,“ čtvrtá povídka dostala Cenu O. Henryho a za pátou povídku autor obdržel cenu The Pushcart za rok 2011.
Může vás sbírka povídek vzít na více míst a seznámit s více lidmi než román? Po přečtení knihy Anthonyho Doerra může čtenář na tuto otázku odpovědět kladně. Jeden z nejtalentovanějších a nejúspěšnějších amerických autorů současnosti v ní zavede čtenáře nejen na čtyři světadíly, ale také do světa své fantazie, v němž literární postavy působí jako skuteční lidé.

Mimořádný život Franka Derricka, 81 let - J. B. Morrison

Frankovi Derrickovi je 81 let a právě ho přejelo mlékařské auto. Už takhle pro něj bylo dost náročné zaplnit všechny hodiny nekonečných dní.
Ale teď má zlomenou ruku a kůstku v chodidle, takže to vypadá na několik neskutečně dlouhých týdnů ...
Frank žije se svým kocourem Billym v typickém britském městečku Fullwind-on-Sea.
Soutěž Rozkvetlá vesnice je vrcholem sousedské konverzace, ale Franka to nezajímá. Pořád dokola sleduje DVD, utrácí frivolně peníze v místním bazaru za zbytečnosti a zoufale se snaží vyhnout podomním obchodníčkům dennodenně klepajícím na jeho dveře.
Psaní mailů dceři do Ameriky z počítače v knihovně a návštěvy kamaráda „smraďocha“ Johna patří mezi nejlepší okamžiky jeho týdne.

Touhy - Táňa Keleová-Vasilková

„Kdepak život, to ty sama ses o to zasloužila.
Mnohem víc než kdokoliv jiný. Prožila sis bolest, poznala samotu, zakusila zradu ....
To ale muselo jednou skončit. Protože všechno má svůj čas, to zlé i to dobré…
A pak, nemysli si, že jsi na konci.
Pořád bude něco, po čem budeš toužit …“

Lucka je svobodná matka, které osud v podobě nespolehlivého partnera uštědřil kruté ponaučení.
Má radost ze svého synka, dobré vztahy na pracovišti, jenom doma trpí v područí despotické nemocné matky, která jako by jí nechtěla dopřát žádnou radost ze života.

Co mě naučil tučňák - Tom Michell

Jedinečný životní příběh o nevídaném vztahu mezi mladým učitelem
a tučňákem. Pro všechny, kteří kdy snili o tom rozumět řeči zvířat.

Srdce v temnotách - Táňa Keleová-Vasilková

Nastal čas, kdy Klára musí dát svou čtyřletou dcerku do mateřské školky a nastoupit do práce.
I když si to představovala jinak a chtěla zůstat s dětmi doma co nejdéle, nejde to. Manžel Milan přišel o lukrativní místo a v novém zaměstnání nevydělává tolik, aby to stačilo pokrýt potřebné výdaje pro čtyřčlennou rodinu.
Po úspěšném konkurzu nastoupí do soukromé firmy jako asistentka, ale od začátku má jen samé problémy. Nejprve s ředitelem, který zapomíná vyplácet mzdy a tváří se, že je to samozřejmé, pak s novou nadřízenou, stárnoucí a zatrpklou ženou, jež šikanuje své zaměstnance a často opilá vytváří na pracovišti nesnesitelnou atmosféru.
Klára pracuje od rána do večera, domů se vrací unavená a už nestíhá všechno v domácnosti jako dřív.

Můj táta Josef Lada - Alena Ladová

Vzpomínky malířky a ilustrátorky Aleny Ladové
na jejího otce Josefa Ladu,
jedinečného malíře a ilustrátora,
vychází v novém vydání po více než šestnácti letech.
Memoárová kniha je doprovázena řadou dopisů Josefa Lady s přáteli,
Jiřím Mahenem, Jaroslavem Haškem ad.,
ilustracemi Aleny Ladové a jejího tatínka Josefa Lady
a také mnoha fotografiemi z rodinného archivu.

Cukr a sůl - Táňa Keleová-Vasilková

Doposud idylické manželství Luboše a Nory zaznamenává trhliny.
Dcery Dominika a Veronika jsou ve věku, kdy už nepotřebují chůvu a Nora se chce začít realizovat ve své profesi.
Její manžel je však zásadně proti. Nora si přesto potají doplňuje potřebné vzdělání a když jednoho dne Lubošovi oznámí, že získala místo manažerky, jejich vztah se ocitá na počátku konce...
Další přesvědčivý a citlivě vyprávěný příběh autorky úspěšných románů.
Název knihy je více než výstižný.

Ráchelina kniha - Sissel Vaeroyvik

Dramatická smrt rodičů přivede Ellu z New Yorku zpět do rodného Bergenu, aby tam vyřešila majetkové záležitosti.
Na místě však zjistí, že jejich rodinnou vilu obývá již několik měsíců stará paní jménem Ráchel.
Ella chce dům po smrti rodičů prodat a hodlá Ráchel vypovědět nájemní smlouvu.
Při jednom setkání však Ráchel Ellu, která pracuje jako novinářka, požádá o sepsání svého životního příběhu.
Ella se rozhodne spíše ze slušnosti vyslechnout její vyprávění, avšak zakrátko je vtažena do pozoruhodného životního příběhu, který se odehrává v několika zemích, od Ráchelina dětství, kdy byla jako uprchlík poslána z Bratislavy do Norska...

Šepot vzdálených chvil - Kate Mortonová

Edie Burchillová dostane nečekaný dopis a vydává se do Milderhurst Castle, vznosného, ale chátrajícího sídla, kde žijí neprovdané sestry Blytheovy.
S nimi a s jejich stárnoucím otcem zde před padesáti lety během druhé světové války Ediina matka strávila po evakuaci z Londýna část dětství.
Starší sestry Blytheovy jsou dvojčata a většinu svého života zasvětily péči o nejmladší sestru Juniper, která se nikdy nevzpamatovala z psychického šoku, který utrpěla v roce 1941, kdy ji opustil snoubenec. Eddie pomalu začíná rozplétat matčinu minulost, v kamenných zdech Milderhurstu se však skrývají ještě mnohem větší tajemství…
Co všechno se vlastně před oním půlstoletím stalo?

Na velké planině - Johan Theorin

Na rozlehlé planině Ölandu odpočívají mrtví válečníci
z doby bronzové, připravení vstát, když je někdo vyruší.
Plochou krajinou vybíhají do neznáma kondiční běžci a střetávají se s unavenými bloudícími turisty.
V opuštěných ölandských kostelech se tajně kope a na dlouhém pobřeží se potkávají stárnoucí rybáři, kteří chytají úhoře, s lidmi, kteří se na ostrov přistěhovali z města.
Proslulý autor ve svých povídkách prokazuje literární mistrovství a zároveň vzdává hold staré ölandské vypravěčské tradici.
Pro českého čtenáře bude navíc zajímavé, že se v několika povídkách objeví i Gerlof Davidsson, ústředí postava slavné „Ölandské tetralogie“.

Anežka - Viktorie Hanišová

Rodiče si nevybíráme. Děti občas ano.
Románový debut Viktorie Hanišové poodhaluje tragické důsledky jednoho špatného výběru.
Sebevědomá, vzdělaná a světem protřelá Julie nemůže mít děti, bez partnera nemá nárok na zařazení do adopčního programu a pověstné biologické hodiny tikají.
Vysněná Anežka, blonďatá panenka s cůpky, se pozvolna mění v nesplněný sen, ale zoufalá Julie chce mít dítě za každou cenu. Obchází úřady i zákon a bere si do péče Agnes, nechtěné romské dítě.
Julie ovšem chtěla jen miminko, Anežku, ne klubko vlastních předsudků, ne ztělesněný neuralgický bod české společnosti, to si nevybrala.
Začne lhát. Nejdřív ostatním, později i sobě.

Modrý dům - Táňa Keleová-Vasilková

Příběh se odehrává na samotě, v modrém domě, kde se na Vánoce setkává velká rodina.
Postupně se před námi odvíjejí nejen osudy, ale i charaktery lidí, které spojuje osobitá a silná osobnost – jejich matka.
Staré paní je sedmasedmdesát let, její osobnost je protknutá moudrostí a láskou, ale navzdory tomu, že svoje děti miluje, vidí i jejich nedostatky a slabosti.
Osudy členů jedné rodiny se odkrývají v průběhu tří svátků.
Někdy stačí i tak málo času, aby se toho v životě hodně změnilo...

P. S. Nezapomeňte si uvařit mátový čaj s medem.

Nezapomenutelná cesta - Nicholas Sparks

Když bylo Landonovi sedmnáct, život se mu navždy změnil.
Landon končil střední školu a rozhodně se nehodlal zatěžovat starostmi dospělých. A ani ve snu ho nenapadlo, že by se mohl zamilovat, natož do dcery místního faráře.
Ale srdce mu velelo jinak.
Když Landon Carter, syn známého kongresmena, potká poprvé Jamie Sullivanovou, dceru místního duchovního, je to jako blesk z čistého nebe.
Jamie je těžce nemocná a ví, že její dny jsou sečteny.
A přestože ji většina spolužáků považuje spíše za podivínskou, Landon dochází k poznání, že se do Jamie k vlastnímu úžasu hluboce zamiloval.
Jamie je i přes vědomí své neodvratitelné nemoci plná optimismu.

& synové - David Gilbert

Stárnoucí spisovatel A. N. Dyer, který se neustále vyhýbá očím veřejnosti a jehož někdejší prvotina Ampersand se stala kultovním románem americké mládeže, se během pohřbu svého dlouholetého přítele psychicky zhroutí při myšlence na to, jaký život vedl a kolika lidem za celé ty roky ublížil.
Náhle si uvědomí, že musí žít jinak a udělat věci, které dlouho odkládal.
Jako první krok pozve své tři syny, kteří se mnoho let neviděli, aby společně strávili týden v New Yorku.

Jsou světla, která nevidíme - Anthony Doerr

Celých deset let pracoval americký spisovatel Anthony Doerr na knize "Jsou světla, která nevidíme". Okamžitě po prvním vydání (květen 2014) však román spustil obrovskou lavinu zájmu nejen literárních kritiků, ale i čtenářů. Dlouhých 58 týdnů vydržel bez problémů na vrcholu žebříčku The New York Times a stal se jednou z deseti nejprodávanějších knih roku vůbec.
Kniha "Jsou světla, která nevidíme" byla nominována na cenu National Book Award, získala medaili Andrewa Carnegieho za beletrii a mnohá další ocenění.
Nejvýznamnější – Pulitzerova cena – jí bylo uděleno letos v dubnu. Po celém světě si příběh Marie-Laury a Wernera pořídilo téměř dva miliony lidí.

Co to bude? - Táňa Keleová-Vasilková

Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

Chlapec, který rozdával sny - Luca di Fulvio

New York, 1909. Zaoceánským parníkem přijíždí z Itálie mladá matka s malým synkem, aby si v Americe splnili svůj sen o lepším životě.
Jejich naděje však záhy utrpí velkou trhlinu, neboť ve zbídačelém ghettu v newyorské čtvrti, kde se ocitnou spolu s dalšími přistěhovalci z celého světa, diktují pravidla brutální gangsteři a jejich poskokové.
Pokud tu chce člověk přežít, nesmí měnit zavedená pravidla. Ledaže by měl charisma a neuvěřitelný dar fantazie.
Román, jenž nás zavádí do prostředí rodícího se filmového průmyslu, rádia, Brodwaye, reklamy, mrakodrapů a luxusních automobilů, vypráví o velké lásce a houževnatosti snu, který zvítězí nad tvrdou realitou.

Dívka ve vlaku - Paula Hawkins

Kniha roku 2015.
Román, který si podmanil všechny žebříčky bestsellerů na obou stranách Atlantiku, trhá rekordy v rychlosti prodeje a je kritikou označován za letošní Zmizelou.
Rachel dojíždí ranním vlakem do Londýna. Den co den si prohlíží útulné předměstské domky, a když vlak na chvíli zastaví u návěstidla, naskýtá se jí pravidelně letmý pohled do soukromí mladého páru.
Postupem času Rachel začíná mít pocit, že ty dva lidi zná. Představuje si, že je zná. Dá jim dokonce jména: Jason a Jess.
Jednoho dne však zahlédne něco, co ji šokuje.
Stačí pouhá minuta, než se dá vlak zase do pohybu, a náhle je všechno jinak…

Nataša - Táňa Keleová-Vasilková

Žárlivost má mnoho tváří...
Vždy však v partnerovi vyvolává pocity beznaděje,
přináší slzy a bolest.
Důkazem toho je i příběh Nataši, dvaačtyřicetileté fotografky, vdané ženy a matky dvou synů.
Jak se vyrovná s Vojtovou chorobnou – a bezdůvodnou žárlivostí?
Zůstane s ním v manželství, nebo se rozhodne pro rozvod?

Milé čtenářky, doufám, že se vám kniha bude stejně tak dobře číst, jako mně se psala.

Partner magazínu:

Vyhledávání

Přihlášení

125px reklama

Vzkazník

apofaxa
http://juul01juul.diowebhost.com Southbound inkling shouting brainpower premedit...

150px reklama

120x240px vpravo

120x600px reklama

© 2011 VirtualDreams.cz