Cestování

Rodinné toulky: Nejkrásnější výlety do podzemí

David Petr, Soukup Vladimír, Ludvík Petr

Punkevní jeskyně, Landek Park, podzemní továrna Rabštejn, vyšehradské kasematy, Dlouhé Stráně, podzemí pevností Stachelberg, Dobrošov a Bouda, městská podzemí v Plzni, Jihlavě, Brně a Znojmě….
Soubor 40 zajímavých tipů je určen všem milovníkům dobrodružství a nevšedních zážitků, které lákají prostory bez slunce, leč se stopami nejdávnější historie.
Knížka je zavede do jeskyní, starých šachet, podzemních částí vojenských pevností, městských sklepů a chodeb po celé České republice.
U všech výletů jsou orientační mapy, fotografie, doporučené tipy a další praktické informace.

Rodinné toulky: Nejkrásnější výlety autem 2 - Vladimír Soukup, Petr David

Soubor dalších 40 výletů nás vede nejenom po zajímavých místech naší vlasti, ale hlavně po pěkných trasách.
Záměrem je přesvědčit, že jízda autem nemusí být jenom "přesunem" od památky k památce, ale sama o sobě příjemným zážitkem.
Proto ze širších frekventovaných silnic nejednou odbočíme na úzké komunikace, které v méně podrobných autoatlasech ani nenajdeme – prostě takové, které autoři projeli a které je nadchly.
Hlavní cíle jsou představeny stručně – nejedná se o výčet pamětihodností, ale o výběr toho nejzajímavějšího a nejhezčího.
Texty doplňují mapky a nezbytná kilometráž, řada praktických informací a tipy "Vystup a jdi" – určitě neuškodí zařadit k poznávání i trochu pohybu.

Rodinné toulky: Nejkrásnější výlety vlakem 2 - Petr David, Petr Ludvík a Vladimír Soukup

Všem milovníkům kolejnic, vedoucích kamsi "do dálky", je určen druhý díl "Nejkrásnějších výletů vlakem".
V prvním dílu je uvedeno, že spousta cílů musela zůstat v "šuplíku". Nyní se dostalo i na ně, vždyť pěkných úseků železničních tratí je u nás tolik, že je vlastně nestačí všechny zaznamenat ani pokračování "vlakových rodinných toulek".
Publikace obsahuje 40 tras. V každé je uvedena kilometráž, informace o historii a současnosti vybrané trasy, i stručný popis toho nejzajímavějšího, co z okénka vlaku vidíme.
Najdeme zde i tipy na místa, kde se vyplatí vystoupit a vydat se třeba na krátký výlet.

Ztracená místa, tajná města a jiné záhady na mapě světa - Alastair Bonnett

Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

Turistický průvodce? Sociologická studie? Geografická příručka? Historická esej? Filozofické zamyšlení?
Výrazů, jimiž se dá charakterizovat kniha Alastaira Bonetta, je celá řada.
Poznejte 47 neobvyklých míst po celém světě – od Leningradu na chladném severu po Mekku v rozpálené poušti, od vod Bengálského zálivu po hory střední Ameriky, od míst obecně známých až po taková, jež zná jen pár místních domorodců.
Navštivte lokality, které nikdy neexistovaly, ačkoliv jsou běžně k nalezení v mapách (Písečný ostrov), nebo ty, kde živí koexistují se zemřelými (Severní hřbitov v Manile).

Řím - Martin Dunford

Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

Řím je jedním z nejpůsobivějších měst světa,
za což vděčí svým antickým památkám, jakými jsou Koloseum a Pantheon, fascinujícímu historickému centru a Vatikánu i s jeho bohatstvím.
Toto šesté celobarevné vydání vás provede celým městem a současně poskytne užitečné rady a historické zajímavosti, stejně jako aktuální podrobnosti o místech vhodných k noclehu i stravování.
Itineráře vám umožní strávit svůj pobyt co nejlépe, ať už patříte k milovníkům jídla nebo se zaměřujete především na památky. Průvodce je doplněn řadou map a plánů města pro snadnou orientaci.

Bali a Lombok - Lesley Reader a Lucy Ridout

Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

V Nakladatelství JOTA právě vychází novinka z ediční řady Turistické průvodce.
Nový CELOBAREVNÝ průvodce čarovnými ostrovy Bali a Lombok.
Ostrovy Bali a Lombok jsou perlami Indonésie.
Bali patří se svou unikátní směsicí tropické přírody, bílých pláží, tyrkysového moře a hinduistické kultury k nejoblíbenějším destinacím světa. Kromě špičkových podmínek k surfování a potápění zde najdete bohatý duchovní život a téměř ráj na zemi, počínaje luxusními hotely se zahradními koupelnami a jezírky, restauracemi, měkkými lehátky na plážích a konče až robinsonovsky romantickými chýšemi na pobřeží, jakoby odříznutými od civilizace.

Patagonie a Ohňová země - Ralf Gantzhorn

Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

Divoká, nespoutaná a nadpozemsky krásná země, kde bydlí vítr – to je nejvýstižnější charakteristika Patagonie a Ohňové země.
Setkání s patagonským horským světem je nezapomenutelným zážitkem. Kdo ho navštíví, odchází vášnivě zamilován. Něco z tohoto pohádkového světa nám chce autor přiblížit v této knize.
Velkolepými snímky vykresluje obraz krajiny neznámých, nepokořených vrcholů.

Evropské treky snů - Darek Wylezol

Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

Treking, to je vandrování od místa k místu, poháněné zvědavostí, touhou po dobrodružství a čirou radostí z chůze - a také nejlepší způsob, jak se seznámit s krajinou, přírodou a kulturou.
Autor a fotograf Darek Wylezol v této jedinečné obrazové publikaci představuje 25 nejkrásnějších trekingových túr po Evropě - od klasických treků, jako jsou West Highland Way ve Skotsku, E5 z Oberstdorfu do Merana a GR 20 na Korsice, až po méně známé trasy, například v Grónsku a v Řecku.

Amazonie a řeky příběhů - Vladimír Plešinger

Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

Amazonka je největším veletokem světa,
„sladkým mořem“, a její nedostupnost je magnetem,
který k ní od samotného objevení v patnáctém století přitahoval objevitele, dobrodruhy, kartografy i cestovatele.
Někteří byli vedeni čistě vědeckými pohnutkami, jiní hledali naleziště zlata a kaučuku nebo bájná zlatá města.
Všichni trpěli hladem, odolávali nájezdům hmyzu i nepřátelských indiánských kmenů a jen málo z nich se vrátilo domů do Evropy, aby o fascinujícím koutu světa podali svědectví.
Sedm kapitol – sedm příběhů odvážných mužů a žen – čtenáře provede historií dobývání ryzí džungle.

Ti, kteří utíkají pěšky - Milan Daněk

Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

Cestopis, který čtenáře zavede do mexických Měděných kaňonů, kronika jednoho běžeckého závodu nebo odhalení pravdy o zázračných běžcích kmene Tarahumara, které proslavila kniha "Zrozeni k běhu" ?
Knížka Milana Daňka "Ti, kteří utíkají pěšky" je vším dohromady.
Seznámí čtenáře s historií a tradicí dálkových běhů, odkryje tajemný háv, do něhož jsou „nejlepší běžci planety“, indiáni kmene Tarahumara, zahaleni, a přiblíží krásy mexické krajiny, která turisty kvůli vleklým drogovým válkám příliš neláká.

Rodinné toulky: Nejkrásnější výlety vlak - Petr Ludvík

Ideálním, avšak trochu opomíjeným prostředkem k putování krajinou je vlak.
Vždyť naše vlast se může pochlubit téměř nejhustší železniční sítí v Evropě, staleté lokálky míří i do těch nejzapadlejších koutů.
Autoři připravili "kuchařku" 40 výletů po těch nejkrásnějších tratích či jejich úsecích u nás.
Vlak nás umí zavést i na místa, kam se jinak nedostaneme.
Nebudeme se však pouze dívat z okénka, nechybí ani nabídka pěšího výletu tipu "Vystup a jdi". Cestování vlakem je pro většinu lidí příjemnou změnou, užijí si je i děti.
A když se místo běžného motoráčku objeví parní lokomotiva…

Vietnam - turistický průvodce - Ron Emmons, Martin Zatko

Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

Nový, celobarevný průvodce zemí, která v současnosti prochází neuvěřitelnými změnami.

Vietnam – země s devadesáti miliony obyvatel –
už dávno nepřitahuje turisty pouze pozůstatky vietnamsko-americké války, už je nelákají třicet let stará bojiště a zbytky vojenské techniky.
Většina z nich míří do Hanoje, hlavního města, a druhým turistickým cílem se stalo Ho Či Minovo Město. Je pravda, že během týdenního pobytu se toho poctivě o mnoho víc stihnout ani nedá.
A je to velká škoda, protože Vietnam nabízí daleko víc pamětihodností a pozoruhodných atrakcí.

Rodinné toulky: Nejkrásnější výlety autem

Soubor 40 vybraných výletů nás vede nejenom po zajímavých místech naší vlasti, ale hlavně po pěkných trasách. Záměrem je přesvědčit, že jízda autem nemusí být jenom "přesunem" od památky k památce, ale sama o sobě příjemným zážitkem. Proto ze širších frekventovaných silnic nejednou odbočíme na úzké komunikace, které v méně podrobných autoatlasech ani nenajdeme - prostě takové, které autoři projeli a které je nadchly.
Hlavní cíle jsou představeny stručně - nejedná se o výčet pamětihodností, ale o výběr toho nejzajímavějšího a nejhezčího.
Texty doplňují mapky a nezbytná kilometráž, řada praktických informací a tipy "Vystup a jdi" - určitě neuškodí zařadit k poznávání i trochu pohybu.

Rodinné toulky: Nejkrásnější výlety na kole

Zejména cyklistům a cykloturistům, kteří pouze „nehltají kilometry“, ale při svém putování se rádi zastaví na pěkných místech, pokochají se krásou přírody, zatají dech nad lidským umem či se jen třeba osvěží na koupališti, je určena tato publikace.
Projedeme se po příjemných cyklostezkách i lesních silničkám, komunikacím s hustou dopravu se výlety zcela vyhýbají. 
Samozřejmostí jsou plnohodnotné mapy, kilometráž, výškový profil a pěkné fotografie.
Graficky je publikace přizpůsobena snadné a rychlé orientaci.
Nabízí 40 nejkrásnějších tras po Čechách, Moravě a Slezsku vybraných tak, aby je zvládl každý – rodina s dětmi i příležitostní výletníci.

Toulky po Provence - Jaroslava Dvořáková

Provence – jeden z nejkrásnějších regionů Francie. Vydejte se na cestu krajem provoněným levandulí,
tymiánem a mořem.
Čeká vás jižní slunce, milí lidé, krásná příroda a bohatá historie.
S tímto netradičním průvodcem se dostanete Provence pod kůži. Dozvíte se informace, které v běžných průvodcích nenajdete.
Zajímavosti z oblasti historie, kultury, sportu nebo života slavných osobností.
Průvodce, který vás bude bavit!

Srí Lanka - Gavin Thomas

Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

Turistický průvodce
Objevte Srí Lanku – průvodce Rough Guide vám bude skvělým společníkem. Průvodce Rough Guide je nejúplnějším průvodcem po této fascinující zemi.
Každá kapitola obsahuje detailní informace o daném místě a věnuje se i všemu zajímavému od jídla a jazyka po média a sport.
Najdete tu rovněž základní informace o životním prostředí, politice, kultuře, hudbě a historii.
Nová celobarevná koncepce knihy v sobě kombinuje nádherné fotografie, které povzbudí vaši chuť cestovat, s praktickým řazením textů a spoustou přehledných map.

Netradiční procházky Prahou I - Stanislava Jarolímková

Historicko-místopisný průvodce po Praze,
určený nejen Pražanům, ale i návštěvníkům české metropole, kteří chtějí Prahu poznat z jiného úhlu.
Nabízí 15 tématických vycházek po pamětihodnostech Starého města, Nového města a Vyšehradu, se řadou zajímavostí a zvláštností, které se v průvodcích mnohdy nevyskytují.
Součástí knihy jsou mapky se všemi objekty, o nichž je v textu řeč, černobílé kresby zobrazující to, co už k vidění není, a unikátní fotografie zachycující domy či různé zdobné prvky, které nejsou běžně přístupné nebo které ke své škodě při dnešním životním tempu snadno přehlédneme.

Burgundsko a údolí Loiry

Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

Klidné Burgundsko je jednou z nejbohatších částí současné Francie, údolí Loiry zase jedním z jejích nejpříjemnějších regionů.
Mají za sebou slavnou historii, která se výrazně podepsala na jejich podobě, žijí zde pohostinní lidé a nabízejí mnoho příležitostí pasivního i aktivního odpočinku.

Nechte se jimi tedy zlákat i Vy.

Francie - turistický průvodce

Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

Aktualizovaný průvodce jednou z nejzajímavějších a nejkrásnějších zemí Evropy.
Jste milovníci nádherné přírody, úchvatných hor a malebných liduprázdných pláží?
Rádi poznáváte nová města s bohatou kulturní tradicí, příjemnými lidmi a spoustou památek? Baví vás dobrodružné výpravy do hor či sjíždění divokých řek nebo si rádi dopřejete dobré jídlo a sklenku prvotřídního vína?
Ať odpovíte jakkoli, Francie vás rozhodně nezklame.
A její poznávání vám usnadní nově aktualizovaný průvodce z řady Rough Guides.

Jižní Amerika - Petr Nazarov

Z Buenos Aires na Machu Picchu
Kniha Petra Nazarova, nezávislého cestovatele, přibližuje čtenáři jeho putování napříč Jižní Amerikou pohledem člověka toužícího po poznání nového a neznámého, plnícího si svá dávná přání a cestovatelské sny.
Ve své knize popisuje nejen jedinečnost dechberoucích přírodních krás, kterých byl během své cesty svědkem a sociálně-kulturní odlišnosti, zvláštnosti a zvyky tolik typické pro jihoamerické obyvatele, ale s úctou a respektem hovoří také o odvrácené tváři lidského osudu, o extrémní chudobě a neutěšených životních podmínkách v Jižní Americe.

Partner magazínu:

Vyhledávání

Přihlášení

125px reklama

Vzkazník

apofaxa
http://juul01juul.diowebhost.com Southbound inkling shouting brainpower premedit...

150px reklama

120x240px vpravo

120x600px reklama

© 2011 VirtualDreams.cz