Pro dospělé

Podzimní Malovaný kraj

Čtenáři mají možnost zakoupit si páté letošní číslo vlastivědného a národopisného časopisu slováckého regionu Malovaný kraj.

Tento dvouměsíčník, vycházející od roku 1946 v Břeclavi, a slavící tak letos 70 let od svého vzniku, se věnuje historii, folkloru, osobnostem, turistice, přírodě a mnoha dalším zajímavostem regionu.

Obálku aktuálního vydání zdobí fotografie z Doubravy, rozsáhlého lesa mezi Hodonínem, Bzencem a Dubňany.
Nelze samozřejmě vyjmenovat celý rozsáhlý obsah časopisu.

Röhrig tarot. Už potřetí na pultech. Už potřetí vám probodne duši!

Extravagantní umělec je Carl-W. Röhrig, který vytvořil tyto karty, na které lze slyšet pouze rozporuplné názory. Někdo je miluje, jiný je nenávidí! Byla jsem zvědavá, jak budou působit na mne. Jsou magické a ostré, píchavé a tak hluboké, že máte chuť je pustit na zem se slovy – „to je ale ďábelské dílo!“

Ano je. A ještě víc jsem pochopila, když jsem si v knize přečetla velmi vydařený a netypický rozhovor s autorem. Je to člověk, který snad ani nepatří do tohoto světa, nebo si tak výborně dělá mediální obraz, protože jeho vnímání je za hranicemi vnímání obyčejného člověka.

Jinak si neumím vysvětlit jeho vztah k tarotovému tématu jako takovému.

Veronika Černucká je zpátky s kriminálkou

Spisovatelka Veronika Černucká (1979) vydala krimi "Poslední modlitba", v níž není nouze o vraždy.
Kniha „Poslední modlitba" (MOBA, únor 2016) je výjimečná i tím, že na obálce je úspěšná modelka Taťána Makarenko. Zakladatelku i šéfku soutěže Miss Face fotil pražský „fotograf hvězd" Petr Kozlík.
Příběh se odehrává ve fiktivním třenovském klášteře,
který právě slaví 900 let.
Soukromá vyšetřovatelka Tara tu musí vyřešit i smrt šesti dívek. Některé vraždy jsou staré přes 20 let, jiné záhady jsou spjaté i s místními pověstmi. Tara netuší, zda je její protivník tajemná sekta či duch zaživa pohřbeného mnicha, či někdo, kdo skrývá temné tajemství?
A komu patří kosti nalezené v klášterní studni?

Jak se žije s Blbounem pod jednou střechou...

Dokážete si představit, že jste spoluautorem pohádkové knížky, ve které je hlavním hrdinou Blboun nejapný? Tak prosím právě taková je nyní na předvánočním trhu. Je modrá podobně jako blbouní peří.

Ostatně málokdo ví, že blboun nejapný měl trošinku namodralé peří?

Renata Petříčková:
"No ano, já jsem už toho taky spoustu z přírodopisu zapomněla, takže se klidně a bez mučení přiznám, že jsem si zkraje myslela, že Blboun byl jen tak nějak našedlý. O modrém odstínu jsem se dozvěděla až ve chvíli, kdy mi Blbouna kolega Michal Vaněček podstrčil pod nos."

S Blbounem za velkým dobrodružstvím - Renata Petříčková, Michal Vaněček

Jeníček, Mařenka a jejich svérázný kamarád Blboun Nejapný jsou zpět a s nimi i známé postavy ze světa pohádek. Pokračování předchozí pohádkové série je opět současně k dostání i na CD namluvené výtečným Jiřím Lábusem, ovšem tentokrát se Blboun s ničím moc nemazal a vydal se opět s děti nejen do říše pohádek, ale jako bonus i na ostrov Mauricius.

Procházka pohádkami…
Tentokrát se dozvíme pravdu o tom, jak to bylo se Šípkovou Růženkou, Otesánkem nebo Čertem a Káčou. Nebo s Chytrou Horákyní, která je ve skutečnosti trošku jinak chytrá, než se povídá v pohádkách. A bydlí v jedné chaloupce se zelenou houbou. Navíc prapodivnou zelenou houbou.

Miluj svůj život 2016! Báječně praktický kalendář od Louise L. Hay

Milý a hebký je tento kalendář.
Dokonce bych řekla, že nejvíc mu to na stěně bude slušet tehdy, až bude venku padat bílý sníh, všude bude ticho a mír a v tom celém svátečním cosi bude zářit Prosinec 2016 s větičkou, že život je vlastně velice jednoduchý, to, co dáváme, dostáváme i zpátky.

„V nekonečnosti života je všechno dokonalé, celistvé a dokončené. To, co si o sobě myslíme, se pro nás stává skutečností.

Doreen Virtue: Andělská inspirace, kalendář pro rok 2015

„Vstupujeme do nového roku 2015.
Cítíme zvědavost a vzrušení z nových možností, které nám budoucnost přinese. A také úlevu, že bolestně nabyté životní zkušenosti z uplynulého roku jsou už za námi. Tento rok slibuje nové příležitosti, ale také výzvy. Andělé říkají, že to, jak příští rok prožijeme, bude určovat naše osobní síla. Čím větší bude naše odvaha mluvit sami za sebe a být milujícím způsobem asertivní, tím více budeme schopni zařadit své priority do svého každodenního programu.“

Olivia Dupin: Bez lepku a chutně

První část vám představí, jak co nejpřirozeněji přejít na bezlepkovou stravu.
Vše úplně od začátku – co dělat pro stanovení správné diagnózy, jak nakupovat bezlepkové potraviny i jednoduché zásady pro stravování v restauracích nebo jak se bez obav najíst na večírku.
Najdete zde také užitečný seznam přirozeně bezlepkových potravin, které většinou dobře znáte a koupíte je v každém supermarketu, a tak už se nestane, že byste hladověli jen proto „že si nejste jisti“.

Mistři švédské krimi se spojili: antologie Temnější odstíny Švédska

Na milovníky severských detektivek čeká opravdová lahůdka.
Výběr toho nejlepšího, co může švédská krimi scéna nabídnout. Nejoblíbenější spisovatelé v jediné knize: v unikátní antologii "Temnější odstíny Švédska".
Sbírka sedmnácti povídek obsahuje příběhy top dvacítky švédských autorů detektivek.
Svými texty přispěly takové hvězdy severské krimi, jako jsou Henning Mankell, Håkan Nesser, Åsa Larssonová, Johan Theorin a v neposlední řadě také autor legendární trilogie Milénium Stieg Larsson. V knize nalezneme jeho dosud nezveřejněnou povídku.

Stewart Pearce - Andělé Atlantidy

Popravdě jsem tyto karty rozbalila s pocitem, že se mi velice líbí jejich zadní strana.
A tím to tak nějak zhaslo. 
Jejích lícová strana mi v tu chvíli připadala cizí, neznámá a splývala mi v jedno nebo v naprostý zmatek. Barvy, symboly, hvězdy. To podle toho, v jakém vnitřním rozpoložení jsem se na ně dívala.
S poněkud rozpačitými pocity jsem je vzala do ruky kvůli výkladům…..

a čekala něco povrchního, obyčejného, ale stalo se něco nečekaného!

Esther a Jerry Hicks: Peníze a zákon přitažlivosti

Mám ráda knihy Esther a Jerryho Hicksových. Ať si můžu o Zákonu přitažlivosti (nosným motivech jejich knih) myslet cokoliv, hladivý tón jejich publikací stojí za ten čtenářský zážitek.

A tato je vlastně balíčkem karet, který si jako knihu poskládáte pomocí své vlastní intuice právě tak, jak je třeba.
A vznikne vám vaše vlastní knížka.

Přiznám se, že nápad, kdy ke kartám není příručka, ve které musíte nepříjemně hledat a číst, ale významy jsou napsány přímo na kartách, je úžasný.

Ciro Marchetti: Tarot magické brány

Tarot magické brány je kniha a karetní sada, kterou se vší úctou mohu považovat ze jedno z nejlepších děl v oblasti tarotové tvorby. Autorem je sám Ciro Marchetti, což je vstupenka do světa nejkrásnějšího tarotu sama o sobě.

K tvorbě knihy si přizval tarotovou odbornici Leisu ReFalo, která připsala stručné a heslovité interpretace významů jednotlivých karet a závěr, ve kterém se na tarot dívá naprosto jiným a velmi poučným úhlem pohledu.

Je to praktická část knihy, ve které najdete vše potřebné o technice vykládání tarotu, takže se do výkladu můžete podle příkladů a vzorů ihned pustit sami.
Já ovšem doporučuji věnovat se i jednotlivým cvičením, které mají prohloubit citlivost, jasnozřivost a intuici.

Novinky v nakladatelství MOBA

Rodinná sága "Lístky ve větru" sleduje spletité osudy dětí, ke kterým se vlastní rodina zachovala neuvěřitelně krutě a nelítostně.
Po čtyřech letech nelidského věznění se Chrisovi, Cathy a Carii podaří utéct. Definitivně za sebou zanechávají své dětství, ale také mrtvého bratra a nejpřirozenější lidský cit- lásku k matce, kterou kdysi tak velice milovali, ale která je svou neodpustitelnou zradou hruboce zranila.
Zejména Cathy zachvátí hořká nenávist a touha po pomstě.
Co čeká sourozence ve světě, před kterým byli tak dlouho skryti?
Dokážou uskutečnit svá předsevzetí a dosáhnou cílů, o nichž snili v prachu, tmě a špíně půdy?

Radmila Zrůstková: Zdravě a syrově

„Syrová strava mě potkala před více než dvěma a půl lety.
Snad proto, že se celý život snažím hledat cesty, které mě něco naučí a posunou mě někam dál.
Bývala jsem neduživé dítko, a ač se moji rodiče, a každé prázdniny i babička velmi snažili mě různě vykrmovat, byla jsem velmi hubená a často nemocná.
Vykrmování probíhalo způsoby na tu dobu asi běžnými – maso, hutné polévky, zkrátka poctivá česká kuchyně.

Intimní splynutí - David Deida

Moderní muži a ženy zjistili, že rovnost sama o sobě nevytváří vášnivé a rozvíjející se vztahy.
Co ale s tím?
Tak tuto zásadní otázku řeší ve své nové knize kontraverzní a provokativní duchovní učitel David Deida. Miluju jeho knihy. Ačkoliv je všechny znám, v této jsem našla několik nových informací, tato je něčím výjimečná.
Nějak mi sedla – ale cítím z ní úžasnou literární melodičnost, něhu, lásku… fantazii pro dospělé.

A to nechci být nijak hambatá!

Léčení s anděly s Naďou Konvalinkovou

Krásný hlas známé herečky Nadi Konvalinkové vypráví o andělech a jejich léčivých schopnostech pro naše duše i těla.
Právě v těchto dnech vychází
Léčení s anděly
To je dílo známé americké spisovatelky, psycholožky a andělské terapeutky Doreen Virtue.
Více než sedm hodin výletu do světa andělů, fantazie, laskavé lásky a uvědomování si vlastní hodnoty.

Stallo - Stefan Spjut

Léto roku 1978. Z chaty v dalarnských lesích ve Švédsku beze stopy zmizí malý chlapec.
Jeho matka tvrdí, že ho unesl obr. Hocha už nikdy nenajdou.
Rok 1987, národní park Sarek v Laponsku. Gunnar Myrén, který se specializuje na fotografování divokých zvířat, zachytí ze svého letadla zvláštní výjev: medvěda uhánějícího přes močály, jemuž sedí na zádech podivné stvoření podobné dítěti, avšak chlupaté a s dlouhým ocasem. Vypadá jako opička, ale opice to není.
Není to ani člověk, ani zvíře.
Fotograf se domnívá, že zachytil trolla.

Stíny minulosti - Iveta Svobodová

Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

Případy emeritního poldy
Luboš Neuman, kterého někteří čtenáři znají z předchozích pátrání (třeba Postavení mimo hru z roku 2009), musel odejít do důchodu, zdraví tomu tak chtělo. Jeho žena Alena se těší, že konečně bude klid.
Jenže to by si nesměla vzít Luboše. Bez oka mrknutí si pořídil vysněnou vilu u jezera a spustil práce na otevření penzionu a hospody. Zdá se, že z emeritního poldy bude hostinský.
Pak se starosta obce, který přišel na kus řeči, před ním zmíní o záhadné nemoci, které podlehl již třetí syn místního obvoďáka, a bývalý vyšetřovatel zavětří: tady se děje něco nekalého.

Sesterstvo - Kateřina Janouchová

Švédský rodinný thriller
Dům rodiny Lundových je na prodej. Poté, co Cecilie odhalila Johnovu nevěru, žijí manželé odloučeně a mají děti ve střídavé péči. Aby Cecilie zahnala stesk po ztraceném rodinném životě a po dětech, vrhá se s o to větší vervou do práce na porodním oddělení a nechává se pohltit dramatickými událostmi, které se tam odehrávají.
Její okolí očekává, že dotáhne rozvod do konce a začne znovu, ona sama si to však ještě nestačila pořádně rozmyslet. Život bez partnera a každý druhý týden i bez dětí jí připadá nezvyklý a těžký, s Johnem však oba chodí na partnerskou terapii, díky níž by snad Cecilie mohla být schopná vnést do svého života nový řád.

Dům v Bretani - Marta Davouze

Hodnocení uživatelů: / 15
NejhoršíNejlepší 

Žena, která po padesátce najde lásku, o níž snila od mládí, přestěhuje se do vzdáleného místa na severozápadním okraji Francie a provdá se za muže diametrálně odlišného od toho, s nímž prožila téměř čtyřicet let.
Není to román, ale humorně laděné příběhy autorky, která je navzdory cize znějícímu příjmení rodilá Češka s hlubokými kořeny v bývalé vlasti.
Dlouhá léta působila jako jedna z význačných osobností v pražské kulturní sféře, byla redaktorkou, publicistkou, ředitelkou Centra Franze Kafky a organizátorkou debatních společností, vytvořila zázemí dvěma synům a jednomu příliš dokonalému manželovi…

Partner magazínu:

Vyhledávání

Přihlášení

125px reklama

Vzkazník

apofaxa
http://juul01juul.diowebhost.com Southbound inkling shouting brainpower premedit...

150px reklama

120x240px vpravo

120x600px reklama

© 2011 VirtualDreams.cz