Další akce

Jarní Velký knižní čtvrtek přinese 14 novinek

Kniha Zlín se představuje

Nakladatelství Portál otvírá v Praze 8 nové knihkupectví

Hodnocení uživatelů: / 2
NejhoršíNejlepší 

4. září 2012 otvírá Portál nové knihkupectví v Klapkově ulici 2 v Praze 8 – Kobylisích. Tato městská čtvrť tak získá jediné kamenné knihkupectví na svém území.
Portál vydává knihy už 22 let. Po celou dobu se snaží, aby byly čtenářům co nejvíce přístupné. Možnost postavit knihkupectví v Kobylisích, přímo v sídle firmy, byla velkou příležitostí a výzvou, a to i v době, která prodeji knih příliš nepřeje. 
Obchod bude nabízet jak kompletní produkci nakladatelství Portál, tak i tematicky podobné tituly jiných vydavatelů.

C.D. Payne na Turné v hajzlu po České republice

Autor kultovní knižní série Mládí v hajzlu, Američan C. D. Payne přijede v září do České republiky!
S projektem scénického čtení LiStOVáNí navštíví ve dnech 9. až 17. září 2012 20 českých a slovenských měst.
Po všech představeních bude následovat beseda autora a samozřejmě autogramiáda jeho knih, které budou navíc na místě ke koupi. Potkat se C. D. Paynem nebude tak těžké, sledujte detailní rozpis celého Turné v hajzlu na www.listovani.cz a www.jota.cz.

Z Fantazie se na léto stal Ostrov dobré nálady

Taky někdy máte pocit, že byste nejradši od všech starostí utekli někam hodně daleko, nejlépe na pustý ostrov?
A co takhle Ostrov dobré nálady?
Zatím existují dva – v Ústí nad Labem a v Janských Lázních. Občas se ale vynoří z vod nudy a šedi i na úplně jiných místech – na veletrzích, festivalech, výstavách a na výtvarných dílnách pro děti i pro dospělé. Děje se to tehdy, když výtvarnice Lenka Procházková vyvěsí na určitém místě své obrázky. Rázem vznikne ostrov, kam můžete přijít načerpat tolik dobré nálady, kolik chcete.

Už jsem čtenář – Knížka pro prvňáčka

6. 6.  2012 v 10.00 v refektáři Emauzského kláštera Vyšehradská 49, Praha 2 proběhne slavnostní ukončení již 4. ročníku celostátního projektu Už jsem čtenář – Knížka pro prvňáčka.
Projekt, který probíhá každoročně v období leden – červen,  je založen na spolupráci veřejných knihoven a škol. Smyslem projektu je přivést žáky prvních tříd do veřejných knihoven a tím jim usnadnit cestu k rozvoji informační gramotnosti.

"Líný rodič" Tom Hodgkinston v České republice

Tom Hodgkinson, britský spisovatel a novinář, autor bestselerových knih JAK BÝT LÍNÝ, JAK BÝT VOLNÝ, STARÉ DOBRÉ ČASY navštíví ve dnech 30. května až 1. června 2012 Českou republiku!

Ve středu 30. května srdečně zveme na autogramiádu a besedu, která se bude konat od 16 hodin v knihkupectví Knihy Dobrovský na Joštově ulici v Brně.

Svět draků ožije 5. května v Luxoru

Příjezd Christophera Paoliniho se blíží, a s tím také netrpělivě očekávaná autogramiáda v pražském Paláci knih Luxor na Václavském náměstí. V sobotu 5. května bude od 16:00 hodin podepisovat své knihy autor, který stvořil bájný svět Eragona a jeho dračice Safiry. V pátek 4. května navštíví  Christopher Paolini natáčení pořadu Studio 6. Na obrazovce ho budou moci čtenáři zahlédnout krátce před osmou hodinou a těšit se mohou na rozhovor o psaní, dracích a nových knihách.

Miloslav Stingl se podepíše ostravským čtenářům

Známý český spisovatel, cestovatel, etnograf a čestný náčelník indiánského kmene Kikapú PhDr. Miloslav Stingl se podepíše čtenářům ve čtvrtek 3. května od 16 hodin v nedávno otevřeném knihkupectví Knihy Dobrovský v OC Forum Nová Karolina v Ostravě.

Miloslav Stingl v posledních letech vydal knihy:
Ostrovy krásy, lásky a lidojedů
2012
Sex v pěti dílech světa

Legenda severské krimi v Praze

Ačkoli Jo Nesbø v jedné ze svých knih situoval část děje do Prahy, bude to pro něj poprvé, co naše hlavní město navštíví. Podařilo se nám zlákat slavného spisovatele nabídkou návštěvy nádherné jarní Prahy. Ale nebude jen odpočívat a kochat se jejími krásami.
Na pátek 13. dubna má naplánováno setkání s novináři pod záštitou norského velvyslance Jense Eikaase. V sobotu 14. dubna se Jo Nesbø chce setkat se svými fanoušky, kterým slibuje podepsat knihy v Paláci knih Luxor na Václavském náměstí od 10:30.

Do vydání Inheritance zbývá jen pár dní

Fanoušci bájného světa Dračích jezdců se již za týden dočkají dlouho očekávaného čtvrtého dílu, který vychází v Nakladatelství Fragment pod názvem Inheritance. Příběh jezdce Eragona a jeho dračice Safiry se uzavírá. Čtenáři však nemusejí smutnit, již za šest týdnů se budou moci setkat s autorem série Christopherem Paolinim přímo v Praze! 

Autogramiáda se uskuteční v sobotu 5. května od 16 hodin v Paláci knih Luxor!

Významní čeští autoři cestopisů zavítali do Paláce knih Luxor!

Vybraná společnost pěti významných českých cestovatelů a spisovatelů Nakladatelství JOTA se sešla ve čtvrtek 15. března 2012 v Paláci knih Luxor na Václavském náměstí v Praze. Hvězdou odpolední autogramiády byl legendární cestovatel, spisovatel, etnograf a čestný náčelník indiánského kmene Kikapú Miloslav Stingl, který představil svoji nejnovější knihu Ostrovy krásy, lásky a lidojedů.

Autogramiáda a beseda - Juraj Červenák

29. 2. 2012, Brno
Srdečně Vás zveme na autogramiádu a besedu úspěšného autora fantasy děl Juro Červenáka u příležitosti nové knihy ,,Ďáblova pevnost - 3. díl".

Jde o třetí část cyklu o protitureckých válkách v Uhersku, Sedmihradsku, Chorvatsku a Středomoří v letech 1660–1664.

13.10. v Café FRA čtení básnířky

Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

Někdo se loudá po psímNakladatelství Dauphin a paní Jitka Srbová si vás dovolují pozvat na slavnostní čtení knihy Někdo se loudá po psím v Café fra (Šafaříkova 15, 12000 Praha 2) ve čtvrtek v 19 hodin.

I kráva má svou knihu...

Hodnocení uživatelů: / 9
NejhoršíNejlepší 

28.9. – 30.9. 2011, Brno

I kráva má svou knihu je zcela novým pojetím multižánrového čtenářského festivalu. Od 28. do 30. září 2011 promění Brno v pastvinu milovníků knih a kulturního dění.

V blízkém okolí centra města vyroste devět pouličních knihovniček, další pak najdete v brněnských kavárnách. Řada z nich bude ozvláštněna zajímavým programem, který si žádný příznivce kultury nesmí nechat ujít!


Poslední den festival vyvrcholí v Moravské zemské knihovně, kde proběhne oblíbené Listování, vystoupí divadlo Líšeň, divadelní skupina Gruppe07 a famózní hudební duo HUSO. Akce je pořádána studenty Ústavu hudební vědy Masarykovy university pod hlavičkou občanského sdružení Kulturárium.

CONiáš 2011

Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

Akce se koná 24. září od 10:00 do 21:00 hodin v malém sále Ústřední knihovny v Praze.


CONiáš je akce pro všechny příznivce SFaF; probíhá vždy na podzim pod patronací Městské knihovny v Praze.
Pátý ročník knihovního conu (CONiáš 2011) se vnoří do tajů magie a kouzel.


Opět nabídneme velice pestrý program, opět o něco bohatší. Kromě přednášek to jsou již tradiční stánky se vším možným, ovšem ponejvíce s knihami. Zahrát si můžete deskové i jiné hry, které představí klub deskových her Paluba.
A protože jsme knihovna, tak čtenáři budou mít možnost si přímo v prostorách conu vypůjčit tematické knihy.

Stejně tak navazujeme na další úspěšný projekt a CONiáš se stal dalším Dnem pro výměnu knih. Máte doma scifárny, které jste si přečetli, ale v knihovničce vám zabírají místo? Přineste je a místo nich si vezměte knihu jinou. Jak snadné…

Plzeň - město krásné knihy

Plzeň, do 26. srpna 2011
Knihovna města Plzně pořádá ke svému 135. výročí založení výstavu s názvem „Plzeň - město krásné knihy". Výstava bude veřejnosti přístupná do 26. srpna 2011 v Mázhausu plzeňské radnice na náměstí Republiky.

PARCON 2011

18. – 21. 8. 2011, Chotěboř
Setkání českých a slovenských příznivců zejména literární science-fiction, fantasy, hororu…
Parcon je neodmyslitelně spojený s vyhlašováním výsledků literární soutěže Cena Karla Čapka a Cen Československého Fandomu. Koná se od roku 1982, v roce 2011 se bude konat na konci prázdnin v Chotěboři v KD Junior, jako samostatný con. Těšit se můžete na fantastiku literární, ale i filmovou, seriálovou, herní a jinou.

Partner magazínu:

Vyhledávání

Přihlášení

125px reklama

Vzkazník

apofaxa
http://juul01juul.diowebhost.com Southbound inkling shouting brainpower premedit...

150px reklama

120x240px vpravo

120x600px reklama

© 2011 VirtualDreams.cz