Životopisy

Thomas Enger o sobě

Narodil jsem se v Norsku v Oslu 21. listopadu 1973.
Moje matka je fyzioteroristka, pardon – fyzioterapeutka, a můj otec je učitel angličtiny a francouzštiny (když to musí být, mluví také německy). Když jsem vyrůstal, byl jsem směrován k tomu, že vzdělání je důležité, stejně jako je důležité udržovat svoje tělo v dobré formě. Proto jsem strávil dětské roky hraním fotbalu (ovšem ne toho amerického) a sněním o kariéře profesionálního fotbalisty, aniž bych to někdy dotáhl dál než do Ull/Kissa (fotbalový klub ve třetí nejvyšší lize v Norsku). Tam jsem taky skončil, ačkoliv do dneška z toho zatraceně kulhám.

Přijíždí Joy Fieldingová

Do České republiky přijíždí v rámci evropského turné
Joy Fieldingová, královna kanadského psychothrilleru.

Jejích románů bylo u nás prodáno 900 tisíc výtisků!

Autogramiády se budou konat v Brně, v Plzni a v Praze.
Tisková konference s Joy Fieldingovou proběhne
ve středu 17. října 2012 v 11 hodin
v Restaurantu Parnas,
Smetanovo nábřeží 1012/ 2, Praha 1.

Arthur C. Clarke - mistr science-fiction

Arthur Charles Clarke patří mezi elitu spisovatelů sci-fi.
Ne nadarmo jsou jeho díla porovnávána s takovými velikány, jakými byli Isaac Asimov a Robert A. Heinlein. Ale C. Clarke nebyl jen spisovatel. Mnohem více se věnoval vědě. A poznatky ze svého bádání pak úspěšně používal ve svých knihách.

Erich Maria Remarque

Každý ho zná z učebnic literatury pro základní nebo střední školy. Všichni vědí, že psal řemeslnou literaturu. Ačkoliv veškeré jeho knihy byly psány téměř jako podle šablony, nelze tvrdit, že psal pouze dobře či dokonce špatně. Byl to jeden z největších prozaiků své doby. Jeho kniha Na západní frontě klid vešla do dějin literatury. Kdo by si nepamatoval slavnou větu v závěru knihy, kdy vrchní velitelstvo podalo stručnou zprávu: Na západní frontě byl klid. Ačkoliv hlavní hrdina Baümer padl, bojiště bylo tento den klidné.

Partner magazínu:

Vyhledávání

Přihlášení

125px reklama

Vzkazník

apofaxa
http://juul01juul.diowebhost.com Southbound inkling shouting brainpower premedit...

150px reklama

120x240px vpravo

120x600px reklama

© 2011 VirtualDreams.cz