Umění

Alchymie - Diář 2015 - Paulo Coelho

Diář s citáty z děl
nejoblíbenějšího autora naší doby Paula Coelha
má tentokrát za hlavní téma „alchymii života“ a obsahuje originální, půvabně vyjádřené a hluboce pravdivé myšlenky, které pronášejí postavy jeho četných románů, včetně toho nejnovějšího, ale také autor sám ve svých fejetonech.

Ideální dárek pro každého, kdo si přeje, aby ho slova věhlasného spisovatele provázela každým dnem nadcházejícího roku.

O letácích a knihách

Hodnocení uživatelů: / 39
NejhoršíNejlepší 

Jednoho dne se v jedné domácnosti vedle sebe setkaly propagační letáky obchodů a několik knih. Ležely tam pospolu a zvědavě po sobě pokukovaly. Protože se doposud nikdy neviděly – vždyť, jak známo, knihkupectví se příliš často letáky neprezentují a snad žádný obchod nevydal opravdovou reklamní knihu.
A když letáky přestalo bavit jen němě pokukovat po knihách, začaly trousit první uštěpačné poznámky, od kterých už byl jenom krůček k urážkám.

Století moudrosti - Caroline Stoessinger

Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

V neděli 23. února 2014 zemřela uznávaná koncertní klavíristka, nejstarší známá přeživší holocaustu a především výjimečná osobnost, paní Alice Herzová Sommerová.
Na vlastní oči viděla celé minulé století a první dekádu století tohoto. Přežila koncentrační tábor v Terezíně, byla při procesu s Adolfem Eichmannem v Jeruzalémě a během té doby přicházela do styku s některými z nejúžasnějších historických osobností našeho věku.
Jako dítě trávila v Praze víkendy a svátky ve společnosti Franze Kafky (kterého znala jako „strýčka Franze“) a
k přátelům její matky patřili Gustav Mahler, Sigmund Freud a Rainer Maria Rilke.

Leonard Cohen: Pozoruhodný život - Anthony Reynolds

Navzdory Cohenově uhýbavosti, která je příznačná pro jeho vlastní zpětné pohledy na uplynulých čtyřicet let, se z textu knihy postupně vynořuje překvapivě upřímný obraz legendární osobnosti, jež se těší ojedinělé loajalitě obdivovatelů a ctitelů všech věkových skupin.
Od dávných málo lukrativních začátků mladého a nadšeně přijímaného montrealského básníka přes hojné cestování, milostné vztahy a náboženské krize k nedávným koncertním šňůrám se tu Cohenův život předestírá jako dosud nikdy.

Jarek Nohavica - Dana Čermáková

Zpívající básník, aristokrat folku, ikona českého písničkářství, bohém, filozof, člověk velmi inteligentní, moudrý a sečtělý, slezský patriot, který přebásnil Mozartovy opery - to všechno je Jaromír Nohavica.
Jeho jméno představuje už třicet let nejen pojem folkové muziky, ale i v celé české hudební tvorbě.
Za bývalého režimu, kdy nebyla vůle vydat jeho skladby v albech, si lidé jeho písně na koncertech nahrávali na kazetové magnetofony a šířili je dál, takže existovalo snad sto tisíc kazet.
Byl tehdy trpěn, zakazován i povolován.

Tenkrát na Západě - Karel Jordán

Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

Český průvodce světovými westerny
Pestrá historie i současnost populárního filmového žánru. Přehled klasické americké tvorby, kapitoly o italských spaghetti westernech, západoněmeckých mayovkách, indiánkách z DDR, Limonádovém Joeovi nebo socialistických easternech.
Nechybí španělští, angličtí či francouzští pistolníci na plátnech kin, zhodnocení dopadu kovbojek na filmařskou generaci Q. Tarantina, ani to, co se před kamerami na Divokém západě právě děje.

Cibulka v pyžamu - Aleš Cibulka a Yvona Žertová

Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

Třináct rozhovorů z Toboganu s tuctem veselých odhalení
Pravidelní posluchači Toboganu, legendárního pořadu Českého rozhlasu 2 - Praha, dobře vědí, že každou první sobotu v měsíci zpovídá Aleš Cibulka známé osobnosti kulturního i vědeckého světa.
Tucet těchto "velkých" rozhovorů se dostal do knížky
Cibulka v pyžamu. A s ním i tucet veselých příhod, které Aleš zažil se svými kolegy a kamarády. Tyto historky jsou trošku odhalující, proto se k "pyžamu" velmi dobře hodí.

Futurista - Rebecca Keeganová

Život a filmy Jamese Camerona
James Cameron, jenž má na kontě snímky jako Terminátor, Vetřelci, Titanic a Avatar, odjakživa dokázal diváky uchvátit poutavým příběhem, a zároveň posouvat hranice filmové techniky. Tato kniha vůbec poprvé podrobně zkoumá veškeré stránky tohoto režiséra.
Vyvrcholením knihy je pak exkluzivní pohled za kulisy natáčení Avataru. Díky spolupráci se samotným režisérem a okruhem jeho kolegů z řad filmařů a oblíbených herců vypráví Futurista fascinující příběh života a díla muže, který vytyčil cestu do budoucnosti filmu jakožto fenoménu masové zábavy, působícího na všechny lidské smysly.

Jako ryba bez vody - Pierre Richard

Francouzský herec Pierre Richard, prvně předkládá čtenářům své vzpomínky a dosud neznámé „historky z natáčení“.
Setkáme se například s Mireille Darcovou tak, jak ji pánbůh stvořil, s Bernardem Blierem a jeho příslovečným sklonem k podvádění, s Jeanem Carmetem a jeho geniálními mystifikacemi, s krátkozrakou Barbarou, s mistrem katastrof Gérardem Ourym i s Gérardem Dépardieuem, který zkoumal vliv červeného vína na herecký výkon.
Na všechny své kolegy vzpomíná s lehkostí a humorem sobě vlastním a zároveň nevynechá žádnou příležitost zaútočit na lidskou hloupost v každé její podobě.

Partner magazínu:

Vyhledávání

Přihlášení

125px reklama

Vzkazník

apofaxa
http://juul01juul.diowebhost.com Southbound inkling shouting brainpower premedit...

150px reklama

120x240px vpravo

120x600px reklama

© 2011 VirtualDreams.cz