Fantasy

Volání sirény – Pomsta - Michaela Burdová

Právě vychází titul s názvem "Volání sirény - Pomsta", který uzavírá již čtvrtou fantasy sérii od Michaely Burdové.
Mladá talentovaná autorka knih pro děti a mládež, která loni na podzim oslavila 25. narozeniny, má na svém „kontě“ již jedenáct knih.
První knihu z edice Poselství jednorožců uvedla ve svých 19 letech a od té doby přesáhly prodeje jejích knih 35 000 výtisků!
Čtvrtá série Volání sirény se uzavře titulem Pomsta, který právě vychází v nakladatelství Fragment.
Michaela Burdová v současnosti patří mezi vyhledávané autory fantasy knih pro děti a mládež.
Velkou inspirací jsou pro ni tvorba J. R. Tolkiena a dračí sága Christophera Paoliniho.

Zázračná esence - Martina Wolfová

Vychází pouze v podobě e-knihy.
Tam, kde chce Faith nalézt klid, najde zlověstné tajemství. A možná odhalí i záhadu svého vlastního původu ..... 
Volné pokračování románu "Dotkni se osudu". 
Z lásky Saffron, dívky s neobvyklými schopnostmi, a nebešťana Nakira, se narodí malá Faith.
Děvčátko se smaragdovýma očima, které vidí lidem do duše. Když se ale jako dospělá přestěhuje do zapadlého amerického městečka, aby si dala život do pořádku a našla klid, netuší, že právě klid je tím posledním, co ji tu čeká.
Nevítaný nápadník není asi tak docela tím, čím se zdá.

Dotkni se osudu - Martina Wolfová

Vychází pouze v podobě e-knihy.
Když mladá léčitelka Saffron potká zvláštního muže,
je z toho láska… přímo andělská.
Saffron by byla úplně obyčejná mladá žena.
Kdyby ovšem neměla jednu velmi neobyčejnou schopnost: dotekem rukou vyléčit všechny nemoci.
Když se však setká s Nakirem, který má přes pohlednou lidskou podobu k člověku daleko, záhady ještě narostou.
Kde se tahle Saffronina zázračná dovednost vzala?
A co s tím mají společného děsivé sny o dívce z minulosti? Láska se ale nevyhýbá ani nadpozemským tvorům, jako je Nakir, a neobvyklý pár se pouští do boje s osudem…

Píseň krve - Anthony Ryan

Vychází první díl fantasy trilogie Anthonyho Ryana
"Stín krkavce: Píseň krve"

Vélin Al Sorna, zasvěcený Šestému řádu, byl od dětství cvičen k boji a zabíjení ve službách Víry.
Řád se stal jeho jedinou rodinou.
Vélinův otec sloužil jako rytíř králi Janusovi, panovníkovi Sjednoceného království, rozhodl se však Vélina zbavit jeho práv a v pouhých deseti letech ho zanechal na prahu Šestého řádu.
Chlapec ho za to nenávidí. Během pobytu v řádu se Vélin dozvídá zatím netušené podrobnosti o své matce, která zemřela, když byl ještě dítě.

Království lidí je v nebezpečí, zachránit ho může jen princezna s krví draka…

Znamení Athény - Rick Riordan

Bohové Olympu 3. díl
Chystá se velké setkání řeckých a římských polobohů.
Posádka z Tábora polokrevných vyráží po moři na bitevním korábu Argo do Tábora Jupiter. Jejich plány však narušuje proroctví sedmi, které se začíná naplňovat.
Skupina hrdinů se proto musí vydat do rodiště antických bohů, krajiny Mare Nostrum. Podaří se jim nalézt tajemná znamení bohyně Athény, která jim v boji proti zlu pomohou? Gaia, síla mocnější než všichni bohové, se dál probouzí a ohrožuje budoucnost civilizace.
Čas ubíhá a posádka Arga se musí vydat do boje za záchranu lidstva...

Černá labuť vzlétá - Lee Carrol

První ze tří dílů napínavé a temné urban fantasy plné kouzel a prastarých legend, ale také démonů.
Šestadvacetiletá šperkařka a spolumajitelka galerie Garet Jamesová žije od narození v New Yorku. Kvůli půjčce, kterou si vzal její otec, s nímž bydlí, jim hrozí, že přijdou o galerii i střechu nad hlavou.
Zoufalá Garet se při toulkách uličkami města plnými mlhy dostane až ke starožitnictví, kde nikdy dřív nebyla. Když ji starý obchodník požádá o otevření cenné skříňky, nevidí důvod, proč mu nevyhovět. Odnese si stříbrnou kazetu do své dílny, rozpečetí přilepené víčko… a vypustí tak na svět prastaré Zlo, které navždy změní její poklidný život.

Mezi láskou a smrtí - Meg Cabotová

První díl nové strhující „podsvětní“ řady.
Sedmnáctiletá Pierce se málem utopila v bazénu na zahradě domu svých rodičů a vyvázla jen zázrakem. Událost byla posledním hřebíčkem do rakve rozkládajícího se manželství jejích rodičů a Pierce se s maminkou přestěhovala do ostrovního městečka jejího mládí, kde žije i babička a strýček s pochybnou pověstí. Po počátečních obtížích nachází ve škole nové přátele a setkává se i s tajuplným, ponurým, lehce agresivním, ale právě proto nesmírně atraktivním Johnem Haydenem, který se objevuje vždy, když to Pierce čeká nejméně, ovšem zaručeně přesně ve chvíli, kdy potřebuje jeho pomoc.

Útok z Podzemí - Roderick Gordon, Brian Williams

Podzemí 5.
Dobrodružství Willa Burrowse pokračuje!
Styxové se znovu vynořili z Podzemí na Povrch. Pokud jste si mysleli, že Likvidátoři byli odporní, zapomeňte na to. Tentokrát s sebou totiž vzali i své ženy. Jediné, co jim stojí v cestě, je Will Burrows a jeho přátelé. Doutnající spirála chaosu se roztáčí a ne všichni přežijí.
Jestli se domníváte, že jste na Povrchu v bezpečí, raději se znovu zamyslete!
Pátý díl napínavé dobrodružné série Podzemí.

Krevní msta - Alyxandra Harveyová

Kronika Drakeových II.
Druhý díl dobrodružství mladých (a zamilovaných) upírů...
Nejlepší odplatou je láska. Logan Drake má plné ruce práce s hrou na roztomilého prince u upírského královského dvora své matky Heleny a ochraňováním své sestry Solange před nebezpečným a mocichtivým Leanderem Montmartrem. Už vůbec nemá čas na další komplikace ze strany někoho naprosto nečekaného – od Isabeau St. Croix, dívky z tajuplného kmene Houndů, se zjizvenýma rukama a znepokojujícím pohledem.

Bouře začíná - Damian Dibben

Strážci minulosti 1.
Představte si, že vaši rodiče zmizeli – nejen v prostoru, ale i v čase...
Jakeovi rodiče zmizeli a mohou být na jakémkoli místě na světě – a zároveň v kterékoli době v minulosti. Rodina Djonesových má totiž ohromující tajemství: patří ke STRÁŽCŮM MINULOSTI, tajné společnosti, která cestuje staletími a brání zločincům, aby zasahovali do dějin a přetvářeli si je po svém.
Na začátku pátrání po rodičích je Jake vytržen z Londýna 21. století, přemístěn do Francie 19. století a dopraven do Bodu nula, kde se nachází ústředí společnosti strážců.

Bohové Olympu - Proroctví - Rick Riordan

Po celosvětovém úspěchu série Percy Jackson začal Rick Riordan v roce 2010 pracovat na nové sérii, která volně navazuje na příběhy Percyho. V českém překladu vyšel první díl pod názvem Bohové Olympu ‒ Proroctví.
Při jejím zpracování čerpal Riordan nejen z řecké, ale nově také z římské mytologie.
V USA „jde“ série Bohové Olympu ve stopách Percyho Jacksona – prvního dílu se prozatím prodalo přes 2 milióny výtisků a tento titul se po neuvěřitelných 65 týdnech drží na předních příčkách bestsellerů New York Times!

Křišťály moci - Minotaurus - Michaela Burdová

Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

Čtvrtý díl knihy Křišťály moci navazuje na předchozí Křišťály moci – Zrada temného elfa, Křišťály moci – Hněv Pána ohně a Křišťály moci – Věž zkázy.
Vypráví příběh o velkém střetu dobra se zlem a naplnění mocného proroctví. V čarovné zemi Mianthilii svádí boj Bílí a Temní elfové, kteří se snaží získat sedm křišťálů moci. Kdo vyhraje, ovládne pomocí kouzelné moci křišťálů celou říši. Jedině dívka Neilin může dle proroctví království lidí zachránit a postavit se temným silám. Její putování za záchranou osudu lidí je však plné nebezpečí a nástrah. Nyní se její cesta blíží ke konci a nastává okamžik rozhodnutí. Podaří se Neilin naplnit dávnou věštbu?

Erilian - Kouzla na obzoru - Tereza Janišová

Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

Život ve městě Erilian, kde už víc než čtrnáct let panuje mezi všemi vznešenými čarodějnými rody mír, se zdá být až pohádkově idylický. Zia, mladá spisovatelka, rebelka a čarodějka v jedné osobě, tento názor nesdílí. Když je totiž člověk dcerou Kiary Arkandely, oblíbené, vlivné a populární předsedkyně Velké rady čarodějů, znamená to jisté společenské povinnosti. Zia ale všechny ty bankety, plesy a večírky z duše nesnáší. Kde má v tomhle nudném městě snobů najít inspiraci pro svoji knihu? Když ale Zia objeví v zaprášeném podkrovním pokoji matčin starý zápisník z jejích cest po jihovýchodních zemích, obrátí se mladé čarodějce život vzhůru nohama.

Hraničářův učeň 11 - John Flanagan

Kniha jedenáctá - Ztracené příběhy
Většina legend Araluenu, od útěku hraničářského učně Willa ze Skandie až po Horácovu cestu do Nihon-džinu, od příběhu, jak princezna Kasandra přišla ke jménu Evanlyn, až po příběh o Alyssině věznění na hradě Macindawu, je dobře známá. Ale co ztracené příběhy – ty, o kterých lidé slýchali, ale dosud nebylo možné dokázat, jestli jsou pravdivé?
Odpovědi byly nedávno konečně nalezeny v ruinách malého domku na okraji lesa...

 

Rudá pyramida - Rick Riordan

Kronika Cartera Kanea
Myslíte si, že je nějaký med nechodit do školy, věčně létat po celém světě, vozit s sebou jenom to, co se vejde do jednoho kufříku, a nemít žádný pořádný domov? Tak to budete koukat! Už šest let cestuje Carter Kane z místa na místo se svým otcem, věhlasným egyptologem. Pořádně nezná ani vlastní sestru Sadie, která žije s prarodiči v Londýně. Děti se smějí setkat jen dvakrát do roka a tentokrát pro ně otec ještě ke všemu vymyslí nudnou prohlídku Britského muzea. Jenže pozor - egyptští bohové se probouzejí! Začínají nejděsivější Vánoce, jaké kdy Carter a Sadie zažili...

Magie útočí - Ilona Andrews

Od chvíle, kdy začala Kate Danielsová pracovat pro Řád rytířů milosrdné pomoci, má tahle žoldačka práce s paranormálními problémy až nad hlavu. A v Atlantě, kde magie přichází a odchází ve vlnách jak se jí zlíbí, to už o něčem vypovídá.
Když je její vlkodlačí kamarád Derek nalezen polomrtvý, Kate zjišťuje, že stojí proti dosud největší výzvě své kariéry. Její vyšetřování ji totiž zavede k Půlnočním hrám. Ultimátnímu turnaji nadpřirozených bytostí jen pro zvané, kde neplatí téměř žádná omezení ani pravidla.
Jí a Curranovi, Pánovi šelem, se podaří odhalit temné plány, jež by mohly navždy změnit osudy všech atlantských kožoměnců...

Věk objevů - Michael A. Stackpole

Tajný atlas 1
V zemi Nalenyr se rodina knížecího kartografa těší výsadnímu postavení. Její členové nejen kreslí mapy, ale rovněž zkoumají neprobádaná území a rozšiřují a aktualizují dosud známé vědomosti o světě. Jejich talent jim vynesl nevídanou moc a bohatství – na druhou stranu je však může stát život.
Keles a Jorim, vnuci knížecího kartografa, byli vysláni na nebezpečnou misi, aby prozkoumali nejtemnější kouty neznámých končin. Zatímco jeden mapuje moře, druhý nalézá oblast zničenou starodávnou magií.

Obléknu si půlnoc - Terry Pratchett

Příběh ze Zeměplochy 4.
Tonička Bolavá, s níž jsme se setkali už třikrát v předchozích dílech tetralogie, má tentokrát víc práce než obvykle.
Starý baron Chumfurttam, o něhož se starala, zemřel. Je třeba najít mladého barona Rolanda v Ankh-Morporku. Tonička se pro něj vydá a její osobní strážci - Nac mac Fíglové - trvají na tom, že poletí s ní. Ti si ovšem své povinnosti jako vždycky vysvětlují po svém. Pak se objeví Úskočný muž, děsivý lovec čarodějek. Tonička se rychle vrací zpět do rodného kraje, kde je třeba připravit pohřeb starého a svatbu mladého barona, ale Úskočný muž ji pronásleduje.

Percy Jackson - Poslední z bohů - Rick Riordan

Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

Percy Jackson 5. díl.
Pátý a poslední díl strhující fantasy série. Percy Jackson Poslední z bohů - zápas o zachování civilizace začíná.Jmenuji se Percy Jackson, blíží se mé šestnácté narozeniny. V Táboře polokrevných však nechystáme oslavy, nýbrž výpravu do války. A místo blahopřání jsem si vyslechl dávné temné proroctví, které mi všichni tak dlouho tajili.
Bitva, která může znamenat konec světa, začne docela nevinně, když mi přistane na kapotě auta bájný kůň Pegas. Ukáže se konečně, kdo stojí na straně dobra a kdo se přidal k vládci temnot? Kdo válku nepřežije a kdo z ní vyjde jako hrdina?

Partner magazínu:

Vyhledávání

Přihlášení

125px reklama

Vzkazník

apofaxa
http://juul01juul.diowebhost.com Southbound inkling shouting brainpower premedit...

150px reklama

120x240px vpravo

120x600px reklama

© 2011 VirtualDreams.cz