Domov a zahrada

Co rostlo u babičky na zahradě - Jan Novák

Tradiční odrůdy
Publikace o dříve využívaných druzích a odrůdách, které téměř upadly v zapomnění.
Autor představuje rostliny u nás historicky pěstované (např. lebeda zahradní, kerblík třebule, sevlák cukrový atd.)
a nechybí ani pozapomenuté odrůdy (např. kdysi populární odrůdy jabloně, jako je Jadernička moravská, Matčino, Panenské české atd.).

Psí poslání - Bruce W. Cameron

Román pro všechny pejskaře
Všichni psi jednou přijdou do nebe… Ale nejprve musí splnit své poslání.
Autor románu Psí poslání, který si zamilovali čtenáři po celém světě, Bruce W. Cameron je přesvědčený, že jeden pes se může narodit několikrát za sebou, aby se mohl zdokonalovat v rozličných dovednostech a aby mohl čím dál tím lépe chápat člověka.
I hlavní hrdina knihy se na svět vrací znovu a znovu. Jeho první pokus dopadá tragicky. Potom hledá smysl života jako neposedný retrívr malého chlapce Ethana. Ani tahle pokus nemá dlouhé trvání. Když se narodí znovu, nosí v srdci jediné přání – znovu spatřit Ethana, kterého nadevše miluje…

Feng-šuej pro dům - Joey Yap

Joey Yap, vynikající mistr feng-šuej ,
shrnul své zkušenosti a znalosti; díky jeho osvědčeným radám si snadno dokážete vybrat či upravit vhodnou nemovitost a prakticky posoudit podstatné prvky v domě, na pozemku i v širším okolí.
Sami poznáte, zda jste obklopeni příznivou energií. Stačí poznat správný postup a dobře se dívat.
Mimořádně zdařilá kniha je doplněna řadou ilustrací, plánků a fotografií.

Japonská zahrada - Frank M. von Berger

Hodnocení uživatelů: / 2
NejhoršíNejlepší 

Inspirativní rádce nabízí rozmanitost designových nápadů, netradičních podnětů, profesionálních rad i originální ilustrační doprovod.
Cenné praktické tipy usnadňují výběr nejlepšího materiálu, vhodných doplňků a široké škály rostlin.
Výpravná barevná publikace usnadní první kroky všem, kteří si chtějí založit zahradu v japonském stylu a vytvořit elegantní i netradiční zahradní koncepci.

Orchideje - Brigitte Goedeová

Praktický rádce pro zdraví rostlin a krásu květů
Vynikající příručka pro všechny milovníky orchidejí. Ukazuje, že tyto nádherné exotické rostliny nepotřebují speciálně osvětlené ani vytápěné skleníky, ale lze je pěstovat běžně v bytě, například na okenních parapetech. Kniha obsahuje nádherné barevné fotografie každého uvedeného druhu, rodu či hybridu, přehledné popisy a základní nároky na teplotu, světlo, substrát, přesazování, rosení, zalévání, hnojení i ošetřování po odkvětu i množení.

Připravujeme zahradu na jaro a léto - Petr Pasečný

S blížícím se koncem zimy začíná majitel zahrady přemýšlet, co ve své zahradě vylepšit, odkud začít, aby byl v létě se svým dílem spokojen.
Knížka od zkušeného zahradníka volně navazuje na příručku Připravujeme zahradu na zimu a poskytuje čtenářům další užitečné rady, jak připravit půdu pro jarní výsadbu, sázet rostliny, co s jezírkem a trávníkem od jara do podzimu, jak letnit rostliny, jak a kdy hnojit...
A aby nám rostliny, stromy a keře prospívaly, nesmíme zapomenout na ochranu proti chorobám a škůdcům.

Jak pečovat o své orchideje - Jorn Pinske

Praktický rádce
Praktická příručka, která poradí všem pěstitelům, kteří se zajímají o - nyní často prodávané - druhy orchidejí.
Představíme vám deset nejběžnějších druhů doma pěstovaných orchidejí, u každé je přehled barevných variet, forem květů, podrobné informace o péči, správném umístění a nejběžnějších problémech. Tyto informace jsou doplněny údaji o přesazování, rosení, zavlažování a hnojení daného druhu aby vaše orchideje dobře prospívaly a potěšily vás krásnými a bohatými květy.

Jak se neztratit v kuchyni - Jana Porebská

Víte, čím se zbavíte zápachu cibule z rukou, co musíte udělat, abyste při jejím krájení neplakali?
Jak správně naporcovat maso, obalit řízky a nepotřísnit celou kuchyni?
Na to a další otázky najdete odpovědi v příručce, která začínající hospodyňky nasměruje správným směrem a zkušenějším připomene to, co už možná zapomněly.

Rostliny v nádobách - Martyn Cox

Tato kniha nabízí inspiraci pro dům, balkon i terasu.
Představuje výběr vhodných rostlin, nádob i kombinací pro nejrůznější kompozice od moderních, elegantních, módních přes klasické a nadčasové až po tradiční a rustikální. Ukáže vám, jak sladit nádoby různých tvarů a barev s rostlinami ozdobnými listem a květem, a dozvíte se řadu praktických rad – od nejvhodnějšího umístění podle všech typů stanovišť, přes techniky výsadby a péči až po nejčasnější škůdce a choroby, které mohou rostliny ohrozit.

Květinové vazby - Paula Pryke

Oslava krásy květinových dekorací
Když autorka před pětadvaceti lety otevřela své květinové studio, byla už pravou mistryní svého oboru, proslavenou citem pro barvy a neobvyklé, inspirativní nápady. Tohle všechno jí zajistilo místo na špičce, kde setrvává dodnes.
V téhle knížce naleznete množství ukázek její práce, takže se nejen potěšíte pohledem na krásu kytic, ale současně se můžete přímo u ní učit a vyrábět podle jejího vzoru právě tak úžasné dekorace.

Floristika pro začátečníky - Klára Koníčková

Floristika je ve světě uznávanou samostatnou profesí již od 60. let minulého století jako návrhová a realizační umělecká tvorba.
Respektuje estetická pravidla, materiál podle ročních období či měsíců a rozličné pracovní techniky. Zkuste si s autorkou krok za krokem připravit kytici z růží, konvalinek či čemeřice v originální váze nebo konvici. Naplňte hrnky a ošatky barevnou záplavou jarních květů. Darujte originální dárek své dívce na Valentina.
Kniha je pokladnicí nápadů k samostatné tvůrčí práci s květinami.

Balkon k nakousnutí - Alex Mitchellová

Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

Jak vypěstovat čerstvé ovoce a zeleninu v srdci města...
Zapomeňte na zahrady, trávníky, záhony - nic z toho nebudete potřebovat.
K tomu, abyste si vytvořili svůj miniaturní ráj k nakousnutí, vám stačí pouhý balkon nebo jen truhlík za oknem. Alex Mitchellová, městská zahradnice s velkými zkušenostmi, už měla po krk knížek, které pokaždé předpokládají, že máte k dispozici obrovské lány, a tak napsala svou vlastní.

Jak vypěstovat prakticky cokoli - Zia Allawayová, Lia Leendertzová

Velká výpravná publikace obsahuje stovky spolehlivých projektů pro začátečníky, inspirativní nové nápady pro zkušené pěstitele a praktické návody týkající se materiálu, rostlin, místa a vhodné doby, které zaručí úspěšný výsledek.
Nechybí podrobné a srozumitelné postupy, výstižné fotografie a rady expertů z prestižní britské zahradnické společnosti ani mnoho užitečných tipů pro velké i malé zahrady, od pěstování zeleniny v květináčích na terase po vytvoření ohromujících květinových záhonů.

Partner magazínu:

Vyhledávání

Přihlášení

125px reklama

Vzkazník

apofaxa
http://juul01juul.diowebhost.com Southbound inkling shouting brainpower premedit...

150px reklama

120x240px vpravo

120x600px reklama

© 2011 VirtualDreams.cz