Psychologie

Chvála pomalosti - Carl Honoré

"Když se věci dějí moc rychle, nikdo si nemůže být ničím jistý". Milan Kundera

Čím rychleji, tím lépe – tak zní neúprosný diktát dnešní doby. Přestože si denně stěžujeme na zrychlující se životní tempo, dobrovolně mu podřizujeme nejen naši práci, ale i zdraví a vztahy.
Carl Honoré představuje novou pomalou filosofii, která se staví do opozice proti kultu rychlosti.
Skrze osobní zkušenost ukazuje cestu, jak dosáhnout tolik kýženého zpomalení.

Tváří v tvář utrpení - Guy Gilbert

Jak se postavit utrpení, jak mu čelit ve světě,
který je stále tvrdší, v němž je tolik lidí izolováno?
Jak ho snášet v každodenním životě?
Guy Gilbert se snaží doprovázet každého, kdo se s utrpením setkává. Rozvíjí reflexe nad různými druhy lidských životních bolestí – samotou, chudobou, nemocí, handicapem, ale i nad rodičovským trápením, zabývá se i útrapami v lásce,
ztrátou drahé bytosti, stářím, odchodem ze života.
Za svého více než padesátiletého kněžského i výchovného působení už viděl mnoho bolestí; říká, že jeho práce
s mladými v nouzi přináší každodenní střety s utrpením.

Rozhovory po konci světa - Martin Severa

Rozhovory s osobnostmi z různých oblastí života
(František Koukolík, Arnošt Goldflam, Jiří Slíva, Bohdan Pomahač, Kamila Moučková, Jan Vodňanský, Pavel Nový, Květa Fialová a další) probíhají vždy v domácím prostředí, a zpovídané osoby na sebe tak prozradí více než jinde.
Známý moderátor Martin Severa se umí ptát a z odpovědí, si čtenář může „vytáhnout“ návod na to, jak zvládnout období po těžkém životním okamžiku.

Od toho chlapa ruce pryč! - Natasha Burton, Julie Fishman, Megan McCrary

Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

Malý černý seznam velkých varovných signálů.
Najít správného chlapa dá někdy pořádnou fušku.
I když věříte, že je to ten pravý, s kterým chcete prožít svůj život a mít s ním děti, může se z něj po čase vyklubat sobec, hulvát, infantilní kluk nebo sebestředný narcista.
Dalo se tomu předejít?
Všímaly jste si varovných signálů, které by vás včas upozornily – od toho chlapa ruce pryč?!
Možná jste přehlížely, jak musí každé rozhodnutí probrat s maminkou.
A že vás vlastně nepředstavil svým přátelům? Podezřele často si holil celé tělo a po sexu se choval jaksi zvláštně.

O otcovské roli - Tomáš Novák

Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

Mužská identita potřebuje vzory.
S jakými vzory se budou identifikovat dnešní děti?
Jak se historicky proměnila role otce?
Těmito otázkami se ve své knize zabývá psycholog Tomáš Novák.
Všímá si toho, jak do chování otců zasahovaly dobové okolnosti (válka, totalita), ale především popisuje zajímavý současný psychologický a sociologický trend - soumrak patriarchálních otců a úsvit takzvaného nového otcovství.

Jak zvládat depresi - Jaro Křivohlavý

Hodnocení uživatelů: / 2
NejhoršíNejlepší 

Již třetí, aktualizované a rozšířené vydání příručky renomovaného českého psychologa svědčí jednak o neustávající naléhavosti problematiky deprese, jednak o stále platné terapeutické hodnotě textu, který se snaží poskytnout odborné rady jak lidem, kteří sami trpí depresí, tak těm, kteří stojí blízko někoho, kdo se do deprese propadá.
Důraz je přitom kladen na metody "svépomocné" psychoterapie, vycházející z odborných kognitivně orientovaných studií. Vedle zmíněných psychoterapeutických postupů publikace neopomíjí ani analýzu příčin vzniku deprese a s ní související doporučení, "jak zdravě žít", abychom se do deprese nedostali.

Přestaňte být hodní, buďte sami sebou - Thomas d´Ansembourg

Kniha Přestaňte být hodní, buďte sami sebou,
která byla přeložena do šestadvaceti jazyků, a které se od roku 2001, kdy poprvé vyšla, jen ve Francii prodalo více než 500 000 výtisků, patří k nejžádanějším a nejoceňovanějším psychologickým rádcům v oblasti komunikace a seberealizace, a to jak u široké veřejnosti, tak mezi odborníky.
Thomas d'Ansembourg se obrací na všechny, kdo si kladou otázky: Jak se mohu zbavit nutkavé potřeby zalíbit se a úslužně vycházet vstříc potřebám druhých na úkor sebe sama, jak se naučím vyjadřovat své pocity opravdově, beze strachu a v souladu se svými základními potřebami?

Děti, které se rodí v srdci - Miloslava Striová

Příběh adoptivní a pěstounské maminky
„Poněvadž jsme toužili žít jako každá jiná rodina a nemohli jsme mít vlastní děti, tak jsme přijali děti do adopce". Řekli jsme si: "Tak a teď jsme jako každá jiná rodina. Mýlili jsme se.“
Knížka vypráví o dětech, které se narodily v srdci svých náhradních rodičů, které si do života přinesly různé problémy a genetickou zátěž. Život s nimi nebyl a není procházkou růžovým sadem a knížka popisuje „jiné“ rodičovství s otevřeností a zároveň v sobě nese naději pro všechny, kdo by rádi dítě osvojili nebo přijali do pěstounské péče a bojí se, zda to zvládnou.

Intimní život - Cheryl T. Cohen Greeneová

Zpověď sexuální terapeutky, která místo slovem léčí vlastním tělem
Předloha filmu Sezení, vítěze Sundance festivalu z roku 2012.
Když pravdivý příběh Cheryl Cohen Greeneové spatřil světlo světa, zaznělo na jeho adresu množství nadšených výroků. Ale, jako by kniha jejich autorům doslova vyrazila dech, vyjadřovali své emoce většinou stručně: Vášnivé! Srdcervoucí. Radostné! Obdivuhodné. Něžné i peprné. Vzrušující. Hluboce lidské…
A měli naprostou pravdu, autobiografické vyprávění o životě náhradní partnerky právě takovéhle vskutku je.

Psychická odolnost - Monika Gruhl, Hugo Körbächer

V každodenním životě
Je zřejmé, že někteří lidé kapitulují před sebemenšími problémy, zatímco jiní jsou schopni zvládat i velmi obtížné životní situace a úkoly.
Vzhledem k současnému životnímu tempu západních společností si získává pojem resilience (psychické odolnosti) stále větší pozornost jak v pracovním, tak i v osobním životě.
Jedná se o schopnost připravovat své vnitřní zdroje pro budoucí životní nároky a úkoly a cílenou aktivizaci osobního rozvoje.

To já přesunul váš sýr - Deepak Malhotra

Jak uniknout z bludiště
Co udělá myš zavřená v bludišti, když jí někdo přesune sýr jinam, než byl předtím?
Autor Spencer Johnson ve svém světoznámém bestselleru Kam se poděl můj sýr? radí: přestaňte zbytečně přemýšlet, proč vám najednou nic nevychází podle plánu, ale raději situaci akceptujte a hledejte nová řešení.
Profesor Deepak Malhotra však jde ještě dál – proč si pouze zlepšovat schopnosti hledat sýr v bludišti?
Nebylo by prostě lepší najít cestu z bludiště ven?

Nenechte sebou manipulovat - Isabelle Nazare-Aga

Zajímavé téma je u nás v knižní podobě zpracováno poprvé, ačkoliv do kontaktu s lidmi, kteří námi manipulují, se dostáváme nezřídka. Nemusí to být jen v obchodě, v reklamě či v politice.
Manipulace nachází živnou půdu i v prostředí rodinném, v partnerských vztazích, v pracovním prostředí. Pro objekt manipulace je nejen nepříjemná, ale může mít i sociální a psychické důsledky.
Kniha chce pomoci, jak se před manipulátory, někdy sympatickými a kultivovanými, jindy tyranskými, chránit.

Pomoz si sám, stejně ti nikdo jiný nepomůže - Josef Kirschner

Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

Pro všechny lidi, kteří chtějí sami rozhodovat o vlastním životě, místo aby stále dělali jen to, k čemu je jiní nutí.
Od prvního okamžiku svého života jsme odkázáni na lidi, kteří z nás chtějí něco udělat. Měli bychom být hodnými dětmi, poslušnými školáky, pilnými manželi, vzornými občany, nekritickými zákazníky a důvěřivými hlupáky, kterými lze podle libosti manipulovat. Pokud takovými být nechceme, musíme proti tomu něco podniknout.
Musíme sami sebe vychovat k osobní svobodě a ke schopnosti prožívat soukromé štěstí.

Průvodce pozitivní psychologií - Alena Slezáčková

Nové přístupy, aktuální poznatky, praktické aplikace
Kniha jako první na našem trhu komplexně seznamuje čtenáře s dosavadním vývojem dnes velmi aktuálního psychologického směru – pozitivní psychologie.
Čtivou formou ho provádí jejími základními tématy, přináší zajímavé výsledky výzkumů a předkládá bohaté aplikační možnosti v oblasti terapie, poradenství, vzdělávání, koučinku, zdravotnictví, managementu i osobního rozvoje. K jednotlivým kapitolám nabízí praktická cvičení a intervence jako inspiraci pro využití v praxi.

Jak žít podle vlastních představ a nepodléhat tlaku okolí - Volker Kitz, Manuel Tusch

Nemáte čas na věci, které byste skutečně rádi dělali?
Pohlcuje vás práce?
I v soukromí po vás všichni něco chtějí?
Čekáte na to, až váš život konečně začne?
Víte, co vy sami skutečně chcete?
Autoři tohoto bestselleru čtivě a poutavě ukazují, jak dnes často plníme očekávání druhých namísto toho, abychom žili svůj vlastní život.

Jiřina Prekopová, Jaroslav Šturma - Výchova láskou - Pavla Koucká

Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

Jiřina Prekopová s Jaroslavem Šturmou vystupují na seminářích o pevném objetí, které se konají po celé Evropě, jako nerozlučná dvojice.
Oba jsou charismatičtí vůdcové ve svých oborech, oba mají celoživotní zaujetí pro integraci lidí s handicapem do rodinného i společenského života. Jejich životní cesta, kterou mapuje tato kniha, je cesta „výchovy láskou“ a v posledním desetiletí kolem sebe vytvořili skupinu nadšených příznivců, kteří s nimi po této cestě jdou.
Dr. Jiřina Prekopová napsala řadu odborných článků a knih, z nichž některé jsou přeloženy do sedmnácti jazyků a staly se bestsellery.

Rodiče potřebují hranice - Uli Hauser

Dovolte dětem, aby byly dětmi
Děti nejsou podle autora ani „tyrany“, ani „případy“, ani „projekty“, natož náhražkami partnera.
Kniha je polemikou s dnes oblíbenými přístupy k dětem a dětství: Děti se stávají projekcí ambiciózních rodičů, od kolébky až zhruba do třicátých narozenin jsou všemožně opečovávány, rodiče je zatěžují svými obavami a úzkostmi a zároveň se jim odmítají věnovat, protože „přece musí dělat kariéru“. Děti už si společně nehrají na ulici jako dřív, mnohé z nich už nemají žádné kamarády a vztahově a citově jsou odkázány na své mobilní telefony a monitory počítačů.

Optimismus, pesimismus a prevence deprese - Jaro Křivohlavý

Můžeme se domnívat, že život je procházka růžovou zahradou. Realita však ukazuje, že tomu je jinak. V životě se dostáváme do různých situací. Někdy jsme překvapeni událostmi, o nichž jsme si nikdy nemysleli, že by mohly potkat zrovna nás.
Kniha informuje o laboratorních pokusech, při nichž byl experimentálně navozen pesimismus nejprve různým zvířatům a posléze i lidem. Porovnává projevy uměle navozeného pesimismu s příznaky depresí. Ukazuje, kdy a kde je vhodnější volit optimismus, kde jsou jeho meze a kde je vhodnější přiklonit se k pesimismu.

Mandaly od A do Z - Madonna Gauding

Barevné ornamentální obrazce zvané mandaly provázejí lidstvo už od dávnověku a představují harmonické spojení "nebes" se zemí. Neslouží ale jen k okrase, nýbrž i k posílení různých oblastí života, k meditaci, očištění...
Tato rozměrem malá, ale obsahem rozsáhlá knížka vás seznámí nejen s historií těchto mocných obrazců, ale naučí vás s nimi také pracovat a samozřejmě různé typy mandal rovněž vytvářet.

Pohled do slunce - Irvin D. Yalom

O překonávání strachu ze smrti
Ranou, kterou ve své osmé beletristické knize psychoterapeut I. D. Yalom otevírá, a která každého z nás po celý život provází, je vědomí vlastní smrtelnosti. A protože nejsme s to žít s pohledem upřeným přímo do slunce tohoto poznání, pomocí nejrůznějších psychických mechanismů se tomuto drtivému vědomí snažíme uniknout. Přes všechnu snahu však na ně stále narážíme, a to zvláště tehdy, kdy se nám zdá, že jsme se pojistili zvenčí, ať skrze majetek, pocit úspěchu, nebo krátkodobé smyslové uspokojení.

Partner magazínu:

Vyhledávání

Přihlášení

125px reklama

Vzkazník

apofaxa
http://juul01juul.diowebhost.com Southbound inkling shouting brainpower premedit...

150px reklama

120x240px vpravo

120x600px reklama

© 2011 VirtualDreams.cz