Pro dospělé

Brendon Burchard: Náboj

Život dle autora probíhá na jednoduchém principu. K aktivnímu životu potřebujeme neustále nějaký motor, vnitřní náboj, na který chemicky reaguje náš mozek.
Kniha vychází z jednoduché neurologie. Náš mozek zakrní a člověk se propadne do nežití, přežívání a deprese, pokud nemá něco, co ho žene vpřed.  Kolik lidových moudrostí je na něčem takovém založeno? Mnoho!
A Brendon Burchard tu vlastně nepředstavuje žádnou převratnou teorii, ale naopak něco tak známého, že vám to doslova vleze pod kůži. Tak přirozené to je.
A pak přichází různé životní situace, třeba tu, kterou autor jako terapeut řešil s klientkou. Najednou si začnete být v životě nejistí!

Pema Chödrön: Žít s lehkostí

„Žít s lehkostí můžete tehdy, když se uvolníte ze svých životních traumat a pocítíte více lásky k sobě i druhým. Když si uvědomíte, že lidé jsou ve své podstatě dobří,
že je možné zbavit se strachu a po každém pádu vždy vstát a pokračovat dál o něco silnější a moudřejší.“

Takže zhruba o tomto by měla nová kniha buddhistiské mnišky Pemy Chödrön měla být.
Jaká však byla realita?
V mnohém by se s ní dalo souhlasit, v něčem bych však polemizovala. A tak, když jsem dočetla těch 188 stran věnovaných tématu, kterak se smířit s tím, že život je jedna velká nejistota, jedna velká proměnná, odnesla jsem si několik poznatků.

Proč je bdělá pozornost lepší než čokoláda - David Michie

Autor bestselleru "Dalajlamova kočka" si vzal na paškál znovu bdělou pozornost, meditaci – jednoduše řečeno: umění žít v přítomnosti, tady a teď, v přítomném okamžiku.
Vzal to tak trochu jako učebnici plnou praktických tipů, které si velmi dobře osvojí tvrdí praktici a naprosto obyčejní lidé, stejně jako ti, kdo se chtějí nebo se už zabývají meditací. K té je tady materiálu také spousta.

Kniha na mě působila dvojím dojmem.
Byla jsem nadšená z částí, které mne oslovily na té jednoduché úrovni… praktickými radami, logickými odpověďmi a zůstávala jsem v úžasu nad tím, jak jednoduché to vlastně všechno je.

Hledět do slunce a tančit - Joseph M. Marshall III.

Jednoduchý název knihy naznačující, že se jejím obsahem dostaneme dál a hlouběji v moudrosti lakotských indiánů, než si můžeme vůbec v naší přetechnizované době představit.
Chcete-li čtení, ve kterém se dostanete na kraje své duše, do jejího domova, do pocitu domova, do pocitu,
že tomuhle všemu moje srdce rozumí, ačkoliv se toho možná dotýká v reálu úplně poprvé, pak je tato kniha dobrou volbou.
Autor spojil nejen tato vyprávění, která sám slyšel
od svých prarodičů a je to moudrost předávaná z generace na generaci, s přirovnáními dnešního moderního světa.

Nultá hodina - Lotta Lundbergová

„Nultá hodina“ je silný příběh tří žen, které se střetly se zlem a pokusily se ze setkání vyjít se ctí.
Hlavní hrdinky budete chvílemi milovat, chvílemi nenávidět a garantuji vám, že se vám zažerou pod kůži tak, že na ně budete myslet ještě hodně dlouho.
„Nultá hodina“ je náročné, mnohovrstevné čtení a na své si přijdou i fajnšmekři toužící po umění.
Lotta Lundbergová (1961) je vzdělaná a sečtělá dáma, která mimo jiné vystudovala i psychologii. Do světa literatury vstoupila v roce 1998 a od té doby sklízejí její romány mimořádný úspěch.
Lundbergová píše o ženách, které se perou s osudem i samy se sebou, a její texty nezapřou vliv existencialismu.

Podsvětí - Artefakt - Kristina Hlaváčková

„Podsvětí – Artefakt“ je akční fantasy z pera české spisovatelky Kristiny Hlaváčkové.
Hlavní hrdinka působí na první pohled jako uťápnutá šedá myška, ale okolnosti ji donutí, aby v sobě objevila netušené schopnosti. Sam bude čelit nepřátelům ze světa lidí i Podsvětí.
Její příběh vás vtáhne do děje a vy jí budete držet palce, aby přežila.
Kristina Hlaváčková (1979) není ve světě literatury žádným nováčkem. Debutovala před dvěma lety knihou „Čarodějka“ z fantasy série „Dračí oči“.
Novinku vydává Grada Publishing a vše nasvědčuje tomu, že jde o první díl zamýšlené série.

Pozor, sůl! aneb jiný pohled na bílé zlato...

Každý den možná sáhneme po soli. Občas si dáme chipsy. Občas ochutnáme něco mooooc slaného. Takový rokfór třeba, syreček nebo kus uzeného – kdo by odolal. Jenže sůl není zrovna nic zdravého, ve skutečnosti je to prvek, který ve svém jídelníčku nejenže nepotřebujeme, ale on tam působí jako rafinovaný jed. Parádně poskládaná, vyzdrojovaná kniha, která tak logickým způsobem vysvětluje působení soli na lidský organismus. Rozkládá nám tělo, psychiku a hlavně vás přesvědčí o tom, že vlastně moc málo víme o fungování lidského těla, přírody a jak zoufale málo přemýšlíme o tom, co vlastně jíme.
Sůl je nepřirozenou součástí lidské potravy a v podstatě ani nikdy naše tělo nebude její konzumaci přirozeně přizpůsobeno. Jsme na ní prostě jenom závislí.

Tma - Bernard Minier

„Tma“ je strhující thriller, při jehož čtení vám bude běhat mráz po zádech. Autor navázal na předchozí „Mráz“ a „Kruh“, a dokonce se mu povedlo přitvrdit.
Čtenář bude vyděšený, znechucený a zároveň dojatý.
Minier je surový, temný a neuvěřitelně lidský.
Francouz Bernard Minier (1960) pracuje jako spisovatel
na plný úvazek a mezinárodní slávu mu přinesl už jeho thrillerový debut „Mráz“. Následoval „Kruh“ a v těchto dnech nakladatelství XYZ vydává „Tmu“.
Knihy na sebe volně navazují, a i když je v nich stejná ústřední dvojice policisty a jeho soka, je možné je číst na přeskáčku.

Eve Makisová: Tymiánové dopisy

Jako čtenářka se usadíte v jisté poloze a čekáte, že podobně pohodově popluje celý příběh. Stačí ale pár stránek, a dokonalá pohodička letního čtení se mění v celkem slušnou horskou dráhu. Prolínání zážitků z dovolenkové destinace a z válečných hrůz před sto lety proběhlé arménské genocidy je opravdu silná káva.

Přesto se to autorce povedlo a řekla bych, že právě to dodalo této knize švih, jež může vadit citlivějším povahám. Mate to, nehodí se to tam. K vůni tymiánu na skopovém a strašně dobrým řeckým a arménským sladkostem se prostě nehodí pach krve a smrtelný strach, když padáte do masového hrobu a víte, že to možná přežijete…

Na břehu jezera - Sara Gruenová

Sara Gruenová napsala knihu, od které se jen tak neodtrhnete.
Pokud mohu případným čtenářům něco z plného srdce doporučit, pak je to: „Udělejte si na tuhle knihu čas. Celý den!“ Kdepak, tohle není nic na trhané čtení do vlaku nebo k doktorovi. Tohle je kniha, od které když vás někdo vytrhne, tak si pište, že nebudete mít dobrou náladu. Trochu mne mrzí, že jsem neviděla zfilmovaný její předchozí bestseller "Voda pro slony", protože i "Na břehu jezera" je materiálem, který by si filmovou podobu určitě zasloužil. I když  je to tak zvláštní, řekla bych, že svým způsobem až komorní příběh se skotskou atmosférou, s jistou špetičkou mystéria, velkými hrstmi válečných událostí.

Andělé drahých kamenů - jedinečné spojení moudrosti a jemnosti

Chcete držet v rukou bohatství drahých kamenů? Jejich energii? Samozřejmě kameny jako takové jsou určitě nejlepší, ale tato sada karet v ničem nepokulhává. Jsou na ní zvolené úžasné barvy, uklidňující a rozvíjející moudrost a klid. Autorka Margaret Ann Lembová totiž moudro drahých kamenů a jejich energetické vyzařování spojila s energiemi andělů.
Tím vzniklo jedinečné dílo
Samozřejmě, drahé kameny se dají spojovat s čímkoliv ezoterickým. Od tarotových karet po numerologii, znamení zvěrokruhu, ba i planety, ale s anděly jde o jakési jemné až křehké propojení. A tak přesně působí každá karta.

Agatha Raisinová a zločin na ostrově - M. C. Beaton

Hodnocení uživatelů: / 4
NejhoršíNejlepší 

„Agatha Raisinová a zločin na ostrově“ je prvotřídní ukázka klasické detektivky – hádanky.
Autorka navázala na tradici anglické detektivky a za její sérii s amatérskou čmuchalkou Aggie by se nemusela stydět ani královna detektivek Agatha Christie. Agatha Raisinová polechtá vaše bránice a poškádlí vaše šedé mozkové buňky.
Agatha Raisinová je hlavní hrdinkou série, kterou u nás vydává nakladatelství MOTTO. Zločin na ostrově je šestým dílem, který jen volně navazuje na předchozí. V každé knize hrdinka vyšetřuje jiný zločin, přesto jsou si knihy velmi podobné.
M. C. Beaton totiž využívá všechno, co skvěle funguje v klasické detektivce. Výjimkou není ani aktuální román, ačkoliv se odehrává na exotickém Kypru.

Black Mask - antologie detektivních příběhů

Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

„Black Mask“ je soubor detektivních povídek americké drsné školy. Jejich hrdiny jsou chlápci spoléhající na pěsti nebo zbraně a všechny příběhy mají společné zběsilé tempo vyprávění, akci a přímočarost.
Soukromá očka se s nikým nemazlí a vy se díky nim přenesete do doby gangů nebo prohibice.
Black Mask (Černá maska) byl kultovní časopis,
kde dlouhá léta vycházely povídky natřískané násilím, intrikami a touhou po spravedlnosti.
Hlavní roli v nich měli chlápci, kteří prosazovali spravedlnost i na úkor toho, že se jim občas přihodí nějaká nemilá příhoda.
Byli to bojovníci za spravedlnost, což jejich protivníci považovali za lehce naivní přístup.

Wonderland – Země divů - Jennifer Hillier

Hodnocení uživatelů: / 2
NejhoršíNejlepší 

„Wonderland – Země divů“ je strhující thriller říznutý klasickou detektivkou hádankou.
Autorka si vybrala atraktivní téma, spojila napětí s humorem, a tak nepřekvapí, že její knihu doporučuje jeden z nejlepších autorů detektivek Jeffery Deaver.
Američanka Jennifer Hillier se povedl thriller, který vás přiková k židlím a při jehož čtení vám bude běhat mráz po zádech. Hororové scény se střídají s vtipnými epizodami a věřte, že v tomto příběhu nebude nouze o řadu překvapení.
Autorka vám nenaservíruje všechny informace hned
na začátku, a tak je pořád co odhalovat.
Navíc je román přímo nadupaný falešnými stopami,
proto je nemožné vydedukovat, jak to vlastně celé bylo.

Vladimír Kafka: Život naživo

Tohle je jedna z knih, kterou když dočtete, tak máte pocit, že musíte autorovi poděkovat osobně. Slzy v očích, dojetí a obrovské pochopení, které se prostoupí vašim nitrem. Setkávání se smrtí, setkávání se životem, boj s nepřízní osudu, způsoby, jakými nepřekážet svému osudu v tom, co dobrého pro nás chce vykonat. Často jsem se zastavovala ve čtení a jen zírala do prázdna v tichém silném pochopení a udivení zároveň.
Různorodá témata, pospojovaná do ŽIVOTA
Když jsem si uvědomila, o čem kniha je, došlo mi, že jsou to témata různorodá a že to může znít jako nesrozumitelný mišmaš: láska k Praze, o zdraví, o jeho vlastním příběhu, amputaci nohy, pochopení lásky, vztahy, rakovina, umírající lidé, bojující lidé, příběhy pacientů, náboženství, teorie ryze duchovní a logické ...

Dám ti slunce - Jandy Nelsonová

„Dám ti slunce“ je dojemný příběh o lásce a důvěře.
Román je intimním zážitkem a většina pasáží vás něžně pohladí po duši.
Novinka z nakladatelství CooBoo je prioritně určena mládeži, ale knihu si vychutnáte, i pokud vám už dávno není –náct.
Hned tady bych měla upozornit, že kniha „Dám ti slunce“ nepřipomíná nic, co jste dosud měli možnost číst. Autorka v něm úžasně skloubila věci, které jsou na první pohled neslučitelné. Dočtete se o zradě, o smrti, ale i přesto se budete nad textem přihlouple usmívat. Vypravěči jsou dva mladí lidé, kteří se nebojí hojně používat vulgarismy a neologismy. Jakkoliv paradoxně to bude znít, i přes jejich ze zásady nespisovný jazyk má příběh nesmírně poetický styl.

František Kvíz: Houbařův sen

Pamatujete si ještě, jaké to je, když ležíte v posteli a je vám vyprávěn příběh, pohádka, pověst, něco, co jenom koluje mezi místními lidmi? Snad na tuhle kartu vsadil František Kvíz a povedlo se mu to.

S krásným naivním a lidským stylem sepsal sérii pohádek a příběhů, které jsou každý z úplně jiného těsta. Každý den budete mít chuť ochutnat něco jiného. A každé místo, o kterém píše, v magickém kraji Českého Švýcarska, máte možnost i navštívit. Každý příběh je totiž uveden místopisem a celé následné povídání tak nabývá o to tajemnějších hlubin.
Protože se děje na místě, které doopravdy existuje.

Jak najít lásku - Cecelia Ahernová

„Jak najít lásku“ je nejnovější romantický příběh z pera irské spisovatelky Cecelie Ahernové.
Zdá se, že Ahernová objevila recept na napsání bestselleru, o který se potom strhne bitka mezi filmovými studii. A vypadá to, že ani tahle aktuální novinka z MOTTA nebude výjimkou.
Cecelia Ahernová (1981) vstoupila do světa literatury ve svých jednadvaceti letech. Tehdy vyšel román „P. S. Miluji tě“. Román ji doslova přes noc proslavil a mladičká absolventka žurnalistiky a mediální komunikace se stala celebritou.
Kniha se stala světovým bestsellerem a v roce 2007 byl podle ní natočený úspěšný film. Následovalo několik knih a situace se opakovala.

Dům v ulici Naděje - Menna van Praag

„Pokud zůstaneš, můžu ti slíbit jedno,“ řekla Peggy. „Tenhle dům ti možná nedá to, co si přeješ, ale dá ti to, co potřebuješ. A ta příhoda, která tě sem přivedla – nejhorší událost tvého života říkáš? Až odsud budeš odcházet, uvědomíš si, že to byla ta nejlepší věc, která tě mohla potkat.“

Možná nelze mít lepší přání, když se ocitnete v životní krizi, než potkat Dům v ulici Naděje. Zvláštní dům, který dýchá kouzlem duší žen, které jím prošly před vámi. Kdy vás paní domácí hostí sušenkami a horkou čokoládou a nechá vás přesně 99 dní řešit svůj život, posbírat ho a najít cestu do dalšího života. Doba právě tak dobře dlouhá pro uzdravení, ale zároveň vám neumožní své rozhodnutí více odkládat a prodlužovat si trápení.

Posvěcené zlo - Nora Roberts

„Posvěcené zlo“ je thriller o masovém vrahovi, který terorizuje Washington.
Takzvaný Kněz si nese trauma z minulosti, a protože je i duševně nemocný, jeho vraždy jsou víc než sadistické. Na stopě mu jsou psycholožka Tess a policista Ben, mezi kterými pomalu začíná klíčit láska.
Nora Roberts je jedním z pseudonymů Američanky Eleanor Marie Robertson. Ta se narodila v roce 1950 a nic v jejím dětství ani mládí nenasvědčovalo tomu, že z ní bude jedna z nejslavnějších spisovatelek dvacátého a jednadvacátého století. Eleanor chodila do katolické školy a později žila s rodinou poklidným životem na farmě.
První příběhy začala psát v roce 1979, když ji sněhová bouře uvěznila s dětmi v domě.

Partner magazínu:

Vyhledávání

Přihlášení

125px reklama

Vzkazník

apofaxa
http://juul01juul.diowebhost.com Southbound inkling shouting brainpower premedit...

150px reklama

120x240px vpravo

120x600px reklama

© 2011 VirtualDreams.cz