Pro děti

Kouzelná zvířátka na dobrou noc

O Kouzelná zvířátka se podělili tři autoři, Lou Kuenzler, Sandra Rigby a Andrew Weale, kteří se společnou tvorbou pohádek už zkušenosti mají.  
Je to soubor novodobých bajek, krátkých pohádek s poučením, které jsou blízké dnešním dětem. Klasické bajky zůstanou klasickými bajkami, ale přece jen jsou už pro dnešní děti trochu vzdálené.

Tady ožívají zvířátka v našem moderním světě a prožívají krátká dobrodružství, která mají klíčový význam pro jejich život.

Moje první písničky + CD

"Moje první písničky" je nádherná kniha z produkce nakladatelství Fragment, která se neztratí v žádné domácnosti s malými dětmi - zvláště pokud vám nezůstaly žádné poklady v podobě podobných knih z vašeho vlastního dětství.

Na základě této jednoduché knížky můžete děti seznámit s nejkrásnějšími českými lidovými písničkami.

Díky formátu a ilustracím se tato kniha stane jistě vaším věrným společníkem při cestách autem, kdy je třeba vymyslet prostorově nenáročnou a pokud možno nepříliš hlučnou zábavu :-)

Podivné sestry - Charles Gilman

Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

„Podivné sestry“ jsou napínavý román pro děti od jedenácti let. Kniha vychází v edici „Horror school“, a i když nejsem cílovou skupinou, musím říct, že mi při čtení běhal mráz po zádech.
V tomto ohledu „Podivné sestry“ předčily i předcházející knihu „Podivný profesor“.
Charles Gilman je pseudonym amerického vydavatele Jasona Rekulaka, který žije ve Filadelfii. Jako spisovatel se rozhodl psát strašidelné příběhy pro děti školou povinné. Ne náhodou se tato jeho série odehrává na Lovecraftově základní škole. Škola nevypadá na první pohled nijak nezvykle, ale jak už to v podobných příbězích bývá, vevnitř se dějí nevídané věci.

Kdyby žili s námi

Hodnocení uživatelů: / 60
NejhoršíNejlepší 

Jistě znáte pohádku O perníkové chaloupce, případně o Jeníčkovi a Mařence. A je lhostejno, zda z pera bratří Grimmových, Boženy Němcové nebo někoho jiného z těch, kdo se tohoto tématu kdy zhostili. Protože tato pohádka je natolik známou a rozšířenou, že jste se s ní sotva mohli ve svém životě minout.
Jenže napadlo vás někdy, co by se bývalo stalo, kdyby se ti, kdo ji zpracovali a rozšířili, nenarodili a netvořili tehdy, kdy se narodili a tvořili? Kdyby tvořili třeba v dnešní době?

Hravá škola vaření

Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

Vaření může být zábava nebo pěkná otrava:)
Nejlepší by bylo, abychom uměli vařit všichni alespoň základní jídla. Pánové i dámy.
A aby to nebyla jednou v dospělosti jen nudná a nezbytná povinnost, ale tak trochu i zábava, můžeme si vypomoct tím, že se u vaření budeme bavit už jako děti.
A k tomu účelu můžeme jako rodiče využít novou knihu od nakladatelství Grada.cz s názvem Hravá škola vaření.
Je určena dětem od 6 let a obsahuje veselé obrázky s návody na přípravu mnoha jídel.

VAROVÁNÍ

Hodnocení uživatelů: / 2
NejhoršíNejlepší 

varování

 

 

VAROVÁNÍ - kniha Ilony Fryčové, která vyšla v nakladatelství JaS, obsahuje 7 napínavých duchařských příběhů.
Vrať se do svých dětských let a vnímejte duchy kolem sebe :-)

 

Zuby nehty

Hodnocení uživatelů: / 3
NejhoršíNejlepší 

zuby_nehty

 

Bojíte se rádi?
Jste příznivci tajuplných a strašidelných historek, kdy nevíte, co Vás čeká a vystraší?
Tak se držte ZUBY NEHTY.
A pozor, ministerstvo zdravotnictví varuje: Tato kniha způsobuje nespavost a noční můry.

 

Výkřik do tmy

vykrik

 

Výkřik do tmy je druhým románem pro mládež německé spisovatelky Manuely Martini, který vyšel v edici Thiller v dubnu letošního roku v nakladatelství Fragment.

Kamarádi z abecedy

Hodnocení uživatelů: / 4
NejhoršíNejlepší 

Právě listuji velmi zdařilou publikací, která zaujme hned na první pohled svým originálním grafickým ztvárněním.
Knižní novinka, kterou vydali pro děti básník Radek Malý a malíř František Petrák v brněnském nakladatelství HOST pod názvem "Kamarádi z abecedy" jsou vlastně kartonové listy svázané k sobě pevnou kroužkovou vazbou.
Taková kniha jistě odolá nepříliš jemnému zacházení, ba právě naopak, dětem se s ní bude lépe pracovat, protože s touto knihou budou opravdu pracovat, nebudou si v ní pouze číst, jako v jiných "obyčejných" knihách.

Jak čert hledal díru do pekla - Václav Čtvrtek

Hodnocení uživatelů: / 2
NejhoršíNejlepší 

Když je z pekla vystrčený sám čert, to se potom začnou dít věci!
Ví o tom své nejen spisovatel Václav Čtvrtek, ale i v pohádkové vsi Breberce. Ke každé takové vesničce patří i pořádná babka kořenářka, co má fištrónu a rozumu za dva. Když se kolem její chalupy rozléhá hřmění a burácení, až uši zaléhají, je jí nad slunce jasné, že bude mít v cukuletu co do činění s opravdickým čertovským kvítkem. Že si ho nastěhuje rovnou do své bylinkami vonící chaloupky, to by ji taky ani ve snu nenapadlo. A že si tento čerchmant rohatý dovolí z její živnosti udělat jen pár drobných jiskřiček, to už vůbec ne.

Dvojčata v akci - Liga starších džentlmenů - Vojtěch Steklač

Hodnocení uživatelů: / 2
NejhoršíNejlepší 

Knížku Dvojčata v akci - Liga starších džentlmenů napsal pan Vojtěch Steklač a vydalo ji nakladatelství Albatros.
Když slyším jméno tohoto autora vím, že na mě čekají příběhy dětí. Ani tato kniha není výjimkou. Andrea a Martin chodí na druhý stupeň základní školy a jsou to dvojčata. Ve svém věku mají rozdílné názory téměř na všechno, ale spojuje je veliká detektivní vášeň. Protože to zdaleka ještě nejsou „profíci", mají štěstí, že právě od profesionálů můžou čerpat zkušenosti. Těmi zkušenými jsou dva bratři, také dvojčata, Hugo a Kvído Lorencové. 
Starší pánové na penzi žijí v posledním patře domu a občas si rádi lámou hlavu objasňováním všelijakých nevysvětlitelných záhad.

Společenstvo klíčníků - Daniela Krolupperová

Hodnocení uživatelů: / 2
NejhoršíNejlepší 

„Prst Boží je nad námi.
Sedm čestných mužů vlastní sedm klíčů od truhlice, která ukrývá tajemství Boží. Sedm zámků je nutno odemknout jeden po druhém , a to bez prodlení, jinak bude spuštěn skrytý mechanismus, který by obsah truhlice zničil. Truhlice je ukrytá v duté stěně napravo od oltáře v kostele sv. Rocha. Prst Boží je nad námi."
Kniha Daniely Krolupperové SPOLEČENSTVO KLÍČNÍKŮ vyšla letos v nakladatelství Albatros.
Trochu tajemné a trochu napínavé čtení je určeno pro čtenáře od 10 let.

Encyklopedie školáka - Planeta Země

Encyklopedii Planeta Země mi koupila babička snad ještě v době, kdy jsem chodil do školky.
Za tu dobu jsem dostal spoustu podobných knížek, ale tuhle mám nejraději. Na 128 stranách si můžete vyhledat spoustu zajímavostí o naší planetě. Články jsou od sebe barevně rozlišeny a troufám si říct, že každý z nich je poučný.
Aspoň pro mě byly.
Nejvíc se mi líbila kapitola o počasí. Co jsou záplavy? Co je ledová kra? Proudy pod lupou, Odkud přicházejí větry? nebo Čím se barví obloha?

1000 napínavých experimentů

Do školy chodím rád snad jen kvůli chemii a fyzice.
Baví mě provádět různé pokusy a zkoušet nové věci.
V knihovně vždycky pátrám po knížce, která by byla zajímavá a já jsem se v ní něco zajímavého dověděl. Zrovna minulý týden jsem objevil knížku, která byla zapomenutá ve skladu, protože si ji moc kluků ani holek nepůjčovalo. Myslím, že je to škoda, protože německý autor Gerald Bosch články docela přehledně seřadil a my si můžeme hned vybrat, které z pokusů nás zajímají.
V knížce je šest kapitol. V jedné najdeme experimenty se světlem a zrakem, v další jsou nápady z chemie, biologie a fyziky.

Říkadla a hry pro nejmenší - Vladimíra Gebhartová

Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

Říkadla a hry pro nejmenší Vladimíry Gebhartové je nádherná kniha z produkce nakladatelství Portál, která se neztratí v žádné domácnosti s menšími dětmi.
Jde o 128stránkový titul s pevnou vazbou, který se vám díky své velikosti pohodlně vejde do batohu či tašky, pokud vyrážíte s dětmi na cesty nebo k lékaři; spoustu zábavy si s ní užijete ale i doma za dlouhých zimních večerů, za deště nebo venku u vody.

 

Logopedické pohádky

Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

Nedávno se mi do rukou dostala kniha plná pohádek, ale nejsou to žádné obyčejné pohádky, jsou to “Logopedické pohádky“ a pomáhají dětem s nácvikem správné výslovnosti.
Jen co jsem v ní zalistovala, už jsem v duchu zalitovala, že nevyšly před dvaceti lety, kdy byly moje děti malé a já si podobné příběhy vymýšlela při žehlení plen.
Ale zpět ke knížce. Má podtitul „Příběhy k procvičování výslovnosti“ a autorkami jsou klinické logopedky Mgr. Ilona Eichlerová a Mgr. Jana Hlaváčková, které mají na svém kontě i další knihy s podobnou tématikou.

Projdeme se pohádkou

Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

Projdeme se pohádkou je opravdu krásná kniha pro nejmenší čtenáře. Vydalo ji nakladatelství Grada v rámci edice Předškoláček a je určena dětem od 3 do 6 let. Kniha je sice relativně tenká, ale velmi zajímavá. Najdete v ní nejen básničky o pohádkách, ale také nádherné ilustrace a několik různorodých úkolů.
Na každé dvoustraně naleznete celostránkovou ilustraci spojenou s některou známou pohádkou a s ní související básničku o osmi verších. Potkáme se s královskou rodinou, vodníkem a rusalkami, ošklivou čarodějnicí žijící v domku na kuří nožce, pětihlavým drakem a statečným rytířem, čerty, vílami, kašpárkem, hloupým Honzou i trpaslíky.

Párty kuchařka pro kluky a holky, Létající talíře (a lžíce)

Hodnocení uživatelů: / 14
NejhoršíNejlepší 

Párty kuchařka pro kluky a holky podle čarodějky Borůfky
Je libo kuřecí hamburger nebo raději rajčátkový špíz? A co třeba miminko z lístkového těsta? Je tak dobré, že si dám hnedle druhé jako nášup.
Co by ne ... slupnu dvojče.
Knížka Heleny Rytířové slibuje jeden velký mejdan. Budoucí aktéři pánský jízd a aktérky dámských dýchánků v ní načerpají základy pro své kreativní kulinářské umění. Také v přípravě nápojů si přijdou na své – namíchat bowli na bowlovou párty a odhalit tajemství přípravy horké krve vůbec není k zahození.

Dvě veselé pohádky, Krtek pracuje

Hodnocení uživatelů: / 4
NejhoršíNejlepší 

Dvě veselé pohádky
V knížce spisovatelky Hany Doskočilové si přečteme dvě veselé pohádky. První z nich se jmenuje Drak Barborák a pojednává o tom, co nezbedný drak způsobil s vodou. Druhá nese název Ztracený král Kulajda. Vypravuje, jaká mela nastane v království, když popletený král ráno sáhne vedle.
Kniha je ilustrována Zdeňkem Milerem.

Pohádkový dědeček - Eduard Petiška

Hodnocení uživatelů: / 2
NejhoršíNejlepší 

Šššš, šššš.... Slyšíte? Jsme na jednom velikém nádraží.
Vláček s lokomotivou černou jako uhlí se zrovinka rozjíždí. A v něm dědeček s vnukem.
Právě do vlaku zasadil pan spisovatel Eduard Petiška děj půvabné knížky, která poprvé vyšla v roce 1958. Oblíbily si ji děti u nás i v zahraničí a populární zůstala dodneška.
Jistě také proto, že příběhy v ní doprovázejí ilustrace Zdeňka Milera. Díky nim jsem při čtení knížky nepotřebovala svoji vlastní fantazii. Pan Miler vždy přesně vystihl dětské představy a ztvárnil je svými ilustracemi. Ale... jaký vlastně byl pohádkový dědeček?

Partner magazínu:

Vyhledávání

Přihlášení

125px reklama

Vzkazník

apofaxa
http://juul01juul.diowebhost.com Southbound inkling shouting brainpower premedit...

150px reklama

120x240px vpravo

120x600px reklama

© 2011 VirtualDreams.cz